101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duże wyróżnienie. "Kubuś" na „Maskaradzie”

Data publikacji: 13.06.2018 11:51
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Spektakl „Dwie wyspy”
Kielce. 28.02.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprezentuje się na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada”, który rozpoczyna się dziś w Rzeszowie. Kieleccy artyści zaprezentują spektakl „Dwie wyspy” w reżyserii Darii Wiktorii Kopiec. Przedstawienie powstało z inspiracji książką „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej i opowiada o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Kubuś wystąpi na festiwalowej scenie w sobotę, 16 czerwca. Jolanta Świstak, kierownik literacki teatru, zaznacza, że dla każdej grupy udział w międzynarodowym festiwalu jest ogromnym wyróżnieniem.

- To docenienie naszej pracy i dowartościowanie tworzonej przez nas sztuki - dodała.

Podczas tegorocznego festiwalu, widzowie będą mogli zobaczyć spektakle z różnych stron świata, m.in. Hiszpanii, Włoch, a także Rosji. Oprócz tego, zaplanowano wiele warsztatów i dyskusji, w tym teatralną grę miejską, a także czytanie sztuki Maliny Prześlugi „Ile żab waży księżyc”.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” organizowany jest przez rzeszowski Teatr „Maska” po raz dziewiąty. Obok profesjonalnej komisji, swoja ocenę wyrazi również jury, złożone z dzieci i młodzieży.

Festiwal potrwa do 17 czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution