101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strażacy z Mirca i Daleszyc obdarowani. Będą skuteczniej ratować nasze życie

Data publikacji: 13.06.2018 13:32
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przekazanie sprzętu ratowniczego strażakom-ochotnikom z gminy Mirzec
Mirzec. 13.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nowoczesny sprzęt do ratowania osób, które ucierpiały w wypadkach drogowych trafił do 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Mirzec. Wartość wyposażenia, kupionego z ministerialnego funduszu sprawiedliwości, to ponad 37 tysięcy złotych.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśla, że bardzo ważne jest, aby strażacy ochotnicy, którzy zazwyczaj są pierwsi na miejscu wypadków czy tragicznych zdarzeń, byli wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ratujący życie. - To między innymi torby medyczne i defibrylatory. Są to elementy, które dają bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom gminy Mirzec ale również strażakom, którzy mają świadomość, że oprócz swoich umiejętności mają także właściwy sprzęt - dodaje.

Wyposażenie trafiło między innymi do OSP z Tychowa Starego. Jak podkreśla Ryszard Niewczas z tej jednostki, sprzęt przekazany przez wojewodę, na pewno poprawi warunki pracy. - Przyda się nie tylko w niesieniu pomocy przy wypadkach na drodze, ale również w rolnictwie, a takich zdarzeń w naszej gminie nie brakuje. Sprzęt, który otrzymaliśmy to oprócz defibrylatorów nowe uciski czy kołnierze ortopedyczne, których wcześniej nie mieliśmy - dodaje. Zdaniem Mirosława Seweryna, wójta gminy Mirzec, wsparcie, które uzyskała gmina jest wyjątkowe, ponieważ 99% środków pochodziło z dofinansowania ministerstwa sprawiedliwości.

Sprzęt zakupiony ze środków z funduszu sprawiedliwości został przekazany dzisiaj także jednostkom ochotniczych straży pożarnej z gminy Daleszyce. Jak informuje burmistrz Dariusz Meresiński trafi on do wszystkich ośmiu jednostek OSP. Druhowie z OSP w Komórkach podkreślają, że wyposażenie przyda się zwłaszcza w przypadku zdarzeń komunikacyjnych. - W skład zestawu wchodzą między innymi sprzęt stabilizujący kończyny podczas wypadku, a także butle i maski tlenowe. Obecnie w jednostce mamy czterech ratowników medycznych, zamierzamy prowadzić także podstawowe szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży, aby nie bali się w sytuacjach kryzysowych nieść pomoc innym - dodają.

Przekazanie sprzętu ratowniczego strażakom-ochotnikom z gminy DaleszyceDaleszyce. 13.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wartość dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości na zakup specjalistycznego sprzętu dla jednostek OSP w województwie świętokrzyskim wyniosła 5,5 miliona złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution