101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ponad pół tysiąca seniorów na wyjątkowym spotkaniu w Kielcach

Data publikacji: 13.06.2018 14:45
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie integracyjne seniorów
Kielce. 13.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 500 seniorów z Kielc wzięło udział w imprezie integracyjnej, zorganizowanej przez władze miasta Kielce w dworku „Binkowski” w Kielcach. To kolejny pomysł prezydenta na wsparcie starszych mieszkańców stolicy regionu. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego spaceru, na który seniorzy wyruszyli z kijkami nordic walking.

W programie spotkania było także wspólne ognisko. Dla uczestników przygotowano, bezpłatne badania. Seniorzy mogli wykonać testy pamięci, które przygotowywali specjaliści ze Środka Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera. Udział w spotkaniu wzięła między innymi Zofia Miter z Klubu Seniora na kieleckim Bocianku, która przyznaje, że władze Kielc mocno pokazują, że zabiegają o potrzeby osób starszych. 

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc deklaruje, że takie spotkania będą się odbywały klika razy do roku.

- Uważam, że integracja tego środowiska jest fundamentem tego, aby było im lepiej. Będziemy rozwijać ten ruch, ponieważ ci ludzie są bardzo aktywni i potrzebują jedynie impulsu do działania – powiedział.

Krzysztof Słoń senator Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że duża frekwencja podczas dzisiejszego spotkania świadczy o tym, że ludzie starsi chcą spędzać czas razem.

To nie pierwsze działanie, miasta wspierające seniorów. W Kielcach działa między innymi Karta Seniora. Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w ramach akcji „Aktywny senior" organizuje zajęcia gimnastyczne, nordic walking i ćwiczenia rehabilitacyjne na basenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution