101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Turniej Świętokrzyskie Mini Volley Cup przeszedł do historii

Data publikacji: 14.06.2018 14:51
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Finał wojewódzkiego siatkarskiego Turnieju Świętokrzyskie Mini Volley Cup
Kielce. 14.06.2018 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Zwycięstwem reprezentacji Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" w Dobromierzu zakończyła się rywalizacja klas piątych chłopców w finale wojewódzkim siatkarskiego Turnieju Świętokrzyskie Mini Volley Cup, który rozegrano w Hali Legionów.

Kapitan ekipy z Dobromierza Antoni Mikołajczyk przyznał, że najtrudniejsze dziś było spotkanie inauguracyjne. - Graliśmy z drużyną z Buska-Zdroju i na początku trochę zawaliliśmy zagrywkę, ale szybko się pozbieraliśmy i wygraliśmy ten mecz. Zresztą w całym turnieju nie doznaliśmy żadnej porażki. Cieszymy się z tego sukcesu - powiedział nam młody siatkarz z Dobromierza.

Wśród klas trzecich i szóstych zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mircu. Natomiast w rywalizacji klas czwartych najlepszy okazał się drugi zespół Dziecięco-Młodzieżowego Klubu Sportowego Plas Kielce. Ambasadorami finałów zostali reprezentanci Polski Mateusz Bieniek i Marcin Komenda, byli zawodnicy plusligowego Effectora Kielce. - W porównaniu z pierwszymi imprezami tego cyklu poziom młodych siatkarzy znacznie się podniósł. Teraz drużyny naprawdę grają w siatkówkę, bo wcześniej różnie z tym bywało. Dziękujemy za finansowe wsparcie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego i Urzędowi Miasta Kielce. Dziękujemy również Radiu Kielce za ufundowanie upominków dla grających zespołów – powiedział nam koordynator turnieju Dariusz Daszkiewicz.

Turniej Świętokrzyskie Mini Volley Cup w tym roku zorganizowany został już po raz siódmy, a wzięło w nim udział ponad cztery tysiące młodych siatkarzy z całego regionu.

Finał wojewódzkiego siatkarskiego Turnieju Świętokrzyskie Mini Volley CupKielce. 14.06.2018 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution