101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rosną mury nowej szkoły w Łopusznie. Dziś wmurowano kamień węgielny

Data publikacji: 14.06.2018 15:54
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Powiatowego Zespołu Szkół
Łopuszno. 14.06.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Coraz bliżej budowy nowej szkoły w Łopusznie. Na terenie sąsiadującym z pałacem Dobieckich, gdzie dotychczas mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego w fundamenty nowej placówki.

Jak podkreśla Teresa Pasowska, dyrektor placówki, wmurowanie kamienia węgielnego to ważna uroczystość w życiu szkoły i uczniów, którzy wzięli czynny udział w tym przedsięwzięciu. - Z tej okazji przygotowaliśmy swoją kapsułę czasu, w której umieściliśmy między innymi zdjęcia wszystkich klas i wychowawców.  Każda klasa zapisała w niej również swoje przesłanie, dla potomnych. Budowa nowej szkoły to coś, czym wszyscy żyjemy, dzięki niej spełnią się marzenia uczniów, ale również nauczycieli, którzy będą mogli uczyć się i pracować w komfortowych warunkach - dodaje.

Zdaniem Michała Godowskiego, starosty kieleckiego, szkoła w Łopusznie ma ogromne znaczenie dla całej społeczności gminy. - Na ten cel udało nam się pozyskać ponad 11-milionowe dofinansowanie, ze środków unijnych na budowę szkoły, pozostały wkład własny został uzupełniony z budżetu powiatu, dzięki czemu możemy być świadkami pięknej uroczystości - dodaje.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie dotychczas mieścił się w Pałacu Dobieckich, do którego prawa kilka lat temu odzyskali jego spadkobiercy. Powiat kielecki, któremu podlega szkoła mógł odkupić pałac, negocjować warunki dzierżawy lub szukać innego miejsca dla uczniów. W tej sytuacji samorząd zdecydował o złożeniu wniosku o unijną dotację na budowę nowego obiektu.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 21 milionów złotych, z czego 8 milionów pochodzi z budżetu powiatu. Pozostała kwota to unijne dofinansowanie. Planowane zakończenie budowy szkoły  to koniec czerwca 2019 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions