101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Żołnierze WOT już ćwiczą. Aby przeszkolić ochotników

Data publikacji: 14.06.2018 18:38
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Kurs zawodowych żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Jędrzejów / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Kilkudziesięciu zawodowych żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej szkoli się podczas kursu instruktorsko-metodycznego w Jędrzejowie. Kadra przygotowuje się do tego, aby 8 września móc przyjąć ochotników do terytorialnej służby wojskowej.

- W celu uzyskania odpowiedniego potencjału szkoleniowego już teraz należy go budować, w oparciu o intensywne ćwiczenia kadr - mówi mjr Kamila Kreis-Tomczak, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT.

Jak dodaje, uczestnicy zajęć sprawdzają swoje zdolności w integracji zespołu, aby we wrześniu bez przeszkód rozpocząć profesjonalne i intensywne szkolenie przyjętych ochotników.

Wykorzystywane są środki pozoracji pola walki, aby przygotowanie instruktorów było pełne i zgodne ze standardami stawianymi przez wyższych przełożonych. Nad całością przedsięwzięcia czuwa Szef Sekcji Szkolenia mjr Maciej Staszczak, stawiając przed zespołem ambitne cele szkoleniowe. Jak mówi, symulowane jest szkolenie strzeleckie, dlatego stworzone zostały warunki, które odwzorowują fragment współczesnego pola walki.

- Są do przećwiczenia różne warianty, bo i taktyczne i strzeleckie - dodaje mjr Maciej Staszczak.

Szkolenia 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT odbywają się na obiektach w Kielcach oraz w Jędrzejowie. Pierwsza przysięga ochotników terytorialnej służby wojskowej odbędzie się w Kielcach na Placu Wolności 23 września.

W województwie świętokrzyskim na powołanie czeka aktualnie 540 ochotników. Szkolenie w WOT to nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych też w codziennym życiu i pracy, jak np. udzielanie pierwszej pomocy czy kursy operatorów maszyn. W skali całego kraju wnioski o powołanie do WOT złożyło do tej pory ponad 17 tys. osób. Dowództwo WOT ocenia, że na koniec bieżącego roku formacja będzie liczyła 20 tysięcy żołnierzy, z czego 17 tysięcy będą stanowili żołnierze pełniący Terytorialną Służbę Wojskową.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution