101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydent Górczyński z absolutorium za ubiegły rok

Data publikacji: 14.06.2018 19:53
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarosław Górczyński
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego z absolutorium. Za jego udzieleniem głosowało 18 radnych, 2 wstrzymało się od głosu.

Mariusz Łata, przewodniczący Klubu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego, który ma zdecydowaną większość w Radzie Miasta, zaznacza, że o przyznaniu prezydentowi absolutorium zadecydowały wnioski z działalności miasta. Wymienił on m.in. pozyskiwanie środków zewnętrznych, utrzymanie cen za wodę i media na niezmienionym poziomie czy wsparcie dla przedsiębiorców.

- Miasto pozyskuje tereny inwestycyjne, podejmuje też uchwały korzystne podatkowo dla przedsiębiorców - powiedział.

Za udzieleniem prezydentowi absolutorium głosowali wszyscy radni z KWW Jarosława Górczyńskiego oraz radni niezrzeszeni.

Opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości wstrzymał się od głosu. W opinii przedstawionej przez przewodniczącego klubu Dariusza Kaszubę zostały wskazane sprawy, z którym radni Prawa i Sprawiedliwości się nie zgadzają.

- Wśród nich jest brak realizacji części postulatów zgłaszanych w interpelacjach przez opozycję. Wątpliwości budzi też sprawa budowy otwartych basenów na Rawszczyźnie - stwierdził.

We wrześniu ubiegłego roku opozycja w Radzie Miasta wnioskowała o powołanie komisji, która miałaby zbadać nieprawidłowości przy tej inwestycji. Projekt został odrzucony głosami radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego. 

Wiele uwag dotyczyło Budżetu Obywatelskiego. Niepokój budzi niska frekwencja mieszkańców miasta, którzy biorą udział w głosowaniu. Radni opozycyjni wnioskowali o możliwość głosowania internetowego, ale został on odrzucony.

Prezydent Jarosław Górczyński komentując przyznanie mu absolutorium za miniony rok podkreślał, że wśród najważniejszych inwestycji są: remont ostrowieckiego Browaru Kultury, 23 miliony złotych pozyskanych na rewitalizację miasta, nowe bloki na terenie dawnego Gambo czy inwestycje drogowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution