101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konkurs i warsztaty z gwiazdą opery

Data publikacji: 09.07.2018 18:32
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Roma Owsińska
Fot. P. Kaleta / Roma Owsińska

Bella Voce, czyli piękny głos, to konkurs organizowany przez światowej sławy śpiewaczkę operową Romę Owsińską.

Odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza skierowana jest do uczniów średnich szkół muzycznych, natomiast druga do studentów i absolwentów szkół muzycznych oraz śpiewaków do 35. roku życia. Roma Owsińska podkreśla, że mimo iż konkursów wokalnych jest sporo, ten jest szczególny.

- Przede wszystkim ze względu na to że mogą wziąć w nim udział osoby, które już rozpoczęły swoją karierę muzyczną - zaznaczyła.

Do udziału w konkursie trzeba zgłosić pięć arii, m.in. barokowe, oratoryjne i klasyczne. Z tych utworów do zaprezentowania komisja wybierze dwa utwory a uczestnik jeden. Zmagania wokalne odbędą się 15 i 16 sierpnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury o godzinie 19.00.

Oprócz tego, w Busku-Zdroju trwają organizowane już po raz czwarty Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyczne. Uczestnicy biorą udział w zajęciach z emisji głosu i zasięgaj pomocy w doborze repertuaru. Są to bardzo elitarne warsztaty, ponieważ bierze w nich udział 15 osób. Dzięki temu każdy z uczestników ma zapewnione indywidualne podejście prowadzących zajęcia.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go drogą elektroniczną na wskazany adres do 20 lipca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution