101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Brzęczek za Nawałkę. Reprezentacja Polski ma nowego trenera [KOMENTARZE]

Data publikacji: 12.07.2018 11:27 / Data aktualizacji: 12.07.2018 13:16
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport /Źródło: PZPN
Komentarze

Jerzy Brzęczek
Fot. Wikipedia

Jerzy Brzęczek został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 47 - letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Adama Nawałkę. Zmiana trenera jest konsekwencją nieudanego dla "biało - czerwonych" mundialu w Rosji.

Polacy zakończyli w nim udział w fazie grupowej, po porażkach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3) i wygranej z Japonią (1:0).

Jak dotąd wiele wskazywało na to, że następcą Adama Nawałki będzie obcokrajowiec. Głównymi kandydatami mieli być Włosi Gianni De Biasi i Cesare Prandelli. Prezes PZPN Zbigniew Boniek postawił jednak na byłego reprezentanta Polski, Jerzego Brzęczka.

- To bardzo dobry wybór. Wszystkie największe sukcesy nasza reprezentacja odnosiła gdy była prowadzona przez polskiego trenera. Począwszy od Kazimierza Górskiego, przez Jerzego Gmocha, Antoniego Piechniczka na Adamie Nawałce kończąc - ocenił król strzelców mundialu z 1974 roku Grzegorz Lato.

- Bardzo mnie ucieszyła ta decyzja. Nawet już wysłałem gratulacje do Jurka. Myślę, że poradzi sobie z tym wyzwaniem. Cieszę się, że PZPN dał szansę młodemu, rozwijającemu się trenerowi. To przyniesie pozytywne efekty - stwierdził z kolei ostrowczanin Andrzej Kobylański, który z Jerzym Brzęczkiem grał w drużynie narodowej, która zdobyła srebrny medal IO w Barcelonie.

- Wygaśnięcie umowy Adama Nawałki spowodowało, że nie mieliśmy dużo czasu i nie przeciągaliśmy procedury wyboru. Wygrała koncepcja polskiego trenera. Myślę, że zadecydowało również to, że dużo szybciej wejdzie w zespół, po tym nieudanym dla nas mundialu. Jest to w pewnym sensie powtórka tego co wydarzyło się pięć lat temu. Adam Nawałka po dobrym sezonie w Górniku Zabrze został selekcjonerem kadry. Mam nadzieję, że również w tym znaczeniu ta decyzja okaże się bardzo dobra - powiedział Mirosław Malinowski prezes ŚZPN i członek zarządu PZPN.

Jerzy Brzęczek prowadził dotychczas klubowe drużyny Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, GKS Katowice i Wisły Płock. Z "Nafciarzami" zajął w zeszłym sezonie 5.miejsce w LOTTO Ekstraklasie.

Oficjalna prezentacja nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski odbędzie się w poniedziałek 23 lipca o godzinie 12.30 na stadionie PGE Narodowym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution