101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

MICHNIÓW. Andrzej Duda: w imieniu Rzeczypospolitej oddaję Wam cześć

Data publikacji: 12.07.2018 19:18
Autor: Monika Miller , Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podsekretarz stanu Wojciech Kolarski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Zbrodnia w Michniowie stanowiła jeden z wielu aktów okupacyjnego terroru” - podkreślił w liście do uczestników i organizatorów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej prezydent RP Andrzej Duda. Pismo od głowy państwa przeczytał podsekretarz stanu Wojciech Kolarski.

„W imieniu Rzeczypospolitej oddaję cześć patriotyzmowi, odwadze i ofiarności mieszkańców wsi. Już od czasów insurekcji kościuszkowskiej zapisali się oni w polskiej tożsamości hasłem „żywią i bronią”. Szczególnym tego dowodem były lata drugiej wojny światowej. Nigdy nie zapomnimy, jak wiele uczynili polscy chłopi dla obrony naszej wolności.” – napisał prezydent.

Dodał, że zasługi i poświęcenie polskich chłopów, wiernie służących Ojczyźnie, to jeszcze nie do końca opisany i ciągle za mało upowszechniony wątek historii Polski.

Andrzej Duda w liście złożył wyrazy uznania działaczom Muzeum Wsi Kieleckiej i funkcjonującego w jego ramach Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Prezydent przypomniał także, że w Polsce znajduje się ponad 800 wsi, które doznały okrutnych pacyfikacji, a ponad dziesięć tysięcy wiejskich miejscowości zostało dotkniętych różnymi represjami ze strony okupantów.

„Zbrodnia w Michniowie stanowiła jeden z wielu aktów okupacyjnego terroru” - podkreślił w liście do uczestników i organizatorów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej prezydent RP Andrzej Duda:

Fot. Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution