101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerze już na scenie. W piątek korowód i koncert

Data publikacji: 12.07.2018 22:17
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Młodzi artyści z całej Polski przyjechali już do Kielc, aby uczestniczyć w Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
Kielce. 12.07.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Kilkudziesięciu młodych artystów z całej Polski zaprezentowało swoje umiejętności podczas kolejnego przeglądu konkursowego w ramach Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Repertuar zaprezentowany na małej scenie KCK był różnorodny: od utworów zespołu Wołosatki po piosenki Marka Grechuty. Wokaliści byli bardzo zdenerwowani, ale cieszyli się z możliwości udziału zarówno w konkursie jak i całym festiwalu. - To dla nas niesamowita przygoda - zaznaczali.

Decyzje komisji poznamy 21 lipca podczas Koncertu Galowego Laureatów. Natomiast już w najbliższą sobotę (14 lipca) o godzinie 18.30 w Amfiteatrze Kadzielnia tradycyjnie odbędzie się koncert „Gospodarze - Gościom”. Wystąpią wykonawcy z regionu świętokrzyskiego i jednocześnie powitają gości przybyłych na tegoroczny Festiwal Harcerski.

Harcmistrz Aleksandra Polesek z ekipy medialnej 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej zaznacza, że dla niej osobiście ważne jest to że festiwal, który wielu mieszkańców pamięta z dzieciństwa nadal trwa.

- To bardzo motywuje, tym bardziej że zgłoszeń co roku jest więcej - zaznacza.

Drugi etap przeglądu konkursowego, w którym udział wezmą zespoły taneczne, rozpocznie się w piątek o godzinie 9.00 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Oprócz tego, o godzinie 18.30 z Placu Stanisława Moniuszki wyruszy korowód festiwalowy, który przejdzie wzdłuż ulicy Henryka Sienkiewicza do Rynku, gdzie prezydent Kielc Wojciech Lubawski wręczy harcerzom klucze do miasta. Chwilę później rozpocznie się koncert „Zakręceni na Kielce”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution