101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Arkadiusz Moryto: gra w PGE Vive to spełnione marzenie

Data publikacji: 13.07.2018 14:41
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Warszawa. Konferencja prasowa dotycząca przyszłości PGE Vive Kielce. Od lewej: Arkadiusz Moryto, Julen Aginagalde, Dean Bombać, Angel Perez, Artsem Karalek i Andreas Wolff
Warszawa. 02.10.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Nie chcę wchodzić do zespołu jako chłopak, który marzył o tym, by w nim grać, ale jako zawodnik, który ma coś dać tej drużynie - mówi Arkadiusz Moryto, który w poprzednim sezonie, w barwach Zagłębia Lubin, był najskuteczniejszym zawodnikiem PGNiG Superligi zostając jednocześnie najmłodszym królem strzelców w historii tych rozgrywek. 20-letni Arkadiusz Moryto pod koniec lipca dołączy do ekipy PGE VIVE Kielce.

- Gra w Kielcach to spełnienie moich sportowych marzeń. Teraz się cieszę i nie mogę się tego doczekać, ale czas na kolejne cele, np. szybkie zaklimatyzowanie się w drużynie. Chodzi również o moje podejście mentalne, by nie zachłysnąć się tym, że tu jestem. Chcę dawać z siebie jak najwięcej tej drużynie, a nie tylko w niej być. Chcę coś znaczyć, nie być tylko bezpłciowym zawodnikiem - mówi nowy rozgrywający PGE Vive w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu.

Arkadiusz Moryto jest jednym z sześciu nowych zawodników pozyskanych ostatnio przez kielecki klub. Poza nim barwy PGE Vive od nadchodzącego sezonu reprezentować będą: lewy rozgrywający z Białorusi Władysław Kulesz, jego rodak, obrotowy Artsiom Karaliok, chorwacki rozgrywający Luka Cindrić, lewoskrzydłowy z Hiszpanii Angel Fernandez i serbski bramkarz Władymir Cupara.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 30 lipca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution