101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jaja z województwa świętokrzyskiego skażone salmonellą

Data publikacji: 13.07.2018 17:22
Kategoria: Wiadomości /Źródło: IAR
Komentarze

 
Fot. Polskie Radio

Pracownicy Sanepidu stwierdzili obecność bakterii salmonelli w partii jaj z północy województwa świętokrzyskiego. Kolejną partię z tej samej fermy objęli szczegółową kontrolą. Bakterie zawierały jaja opatrzone numerem seryjnym: 3PL26111314.

- Towar wyprodukowano pod koniec czerwca, trwa usuwanie go z dystrybucji - powiedział Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. - Docieramy po liście dystrybucyjnej do punktów sprzedaży i wycofujemy je z obrotu. Jaja są następnie utylizowane i za to jako służby odpowiadamy - tłumaczy zastępca GIS.

Informacje o skażonej partii jaj dostępne są na stronie internetowej Sanepidu. Każdy, kto nabył towar powinien zwrócić go do sklepu.

- Salmonella w kontakcie z człowiekiem może wywołać zakażenie bakteryjne - dodał Grzegorz Hudzik. - Bakterie są dla człowieka niebezpieczne w przypadku kontaktu i spożycia. Szczególnie dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Salmonella może skutkować nieżytem przewodu pokarmowego, biegunką czy gorączką. W przypadku wydostania się przez bakterie poza przewód pokarmowy dojść może do zakaźnej Salmonellozy - mówi Grzegorz Hudzik.

Konsumenci którzy nabyli skażone jaja mogą domagać się zwrotu kosztów zakupu towaru.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution