101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Powrót komunikacji miejskiej. Wkrótce kupią autobusy

Data publikacji: 13.07.2018 21:56
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański podpisał pre-umowę dla projektu „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie”
Końskie. 10.07.2018 / Fot. Urząd Miasta i Gminy Końskie

Do Końskich po kilku latach nieobecności wróci komunikacja publiczna. Marcin Zieliński, zastępca burmistrza, informuje, że gmina pozyskała ponad 7 milionów złotych unijnego dofinansowania na ten cel.

Projekt zakłada budowę centrum przesiadkowego przy ulicy Wojska Polskiego, zakup sześciu miejskich autobusów oraz przebudowę ulicy Mostowej, przy której trwają już prace remontowe.

- To bardzo oczekiwany remont przez mieszkańców. Ten odcinek nie jest długi, to zaledwie 340 metrów, ale bardzo skraca czas dojazdu do miejscowości takich jak Rogów i Stary Młyn. Ulica będzie gotowa pod koniec sierpnia - mówi Marcin Zieliński.

Władze gminy w tym roku planują ogłosić przetarg na zakup autobusów. Pojazdy mają jeździć do tzw. „białych plam” w mieście i gminie, gdzie nie docierają prywatni przewoźnicy. Gdzie pojadą ostatecznie jeszcze nie wiadomo.

- Na potrzeby wniosku konkursowego założyliśmy pewien schemat, ale on będzie jeszcze przedmiotem naszych prac. Na pewno autobusy pojadą w stronę Trzemoszny i Kopanin, gdzie nie dociera teraz transport zbiorowy - mówi Marcin Zieliński.

Mieszkańcy Końskich, z którymi rozmawiał reporter Radia Kielce, uważają, że komunikacja publiczna jest w mieście potrzebna. Dzięki temu w szybki i tani sposób będą mogli dotrzeć do miejsc znacząco od siebie oddalonych. Część z nich uważa, że dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy. Pytani o to, gdzie nowe autobusy powinny dojeżdżać odpowiadali, że przede wszystkim do Urzędu Skarbowego, ZUS, cmentarza i zalewu w Sielpi.

Komunikacja publiczna w mieście istniała do 2011 roku. Gmina Końskie na projekt jej przywrócenia wyda ponad 8 milionów złotych. Dofinansowanie unijne na ten cel wyniesie 85 procent wartości inwestycji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution