101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pokazali duchową siłę Kościoła. W Sandomierzu spotkanie grup apostolskich

Data publikacji: 14.07.2018 07:42 / Data aktualizacji: 14.07.2018 13:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Sandomierz. 14.07.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Sandomierzu odbyło się spotkanie grup apostolskich i modlitewnych zorganizowane w ramach 200-lecia diecezji sandomierskiej. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele św. Michała, po czym dalszą część obchodów zorganizowano w Wyższym Seminarium Duchownym. Tutaj każda grupa miała okazję przedstawić swoją działalność i podzielić się doświadczeniami.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy kilkudziesięciu parafii. Były to osoby zaangażowane w działalność m.in. kół żywego różańca, grup modlitewnych, wspólnot neokatechumenalnych i wielu innych formacji.

Pani Paulina przyjechała ze Staszowa. Udziela się w "Odnowie w Duchu Świętym". - Co tydzień wraz z innymi osobami spotykamy się po mszy świętej uwielbiając Pana Jezusa. Dziękujemy za cuda, które czyni - powiedziała nasza rozmówczyni. Dodała, że w tej wspólnocie czuje się jak w rodzinie. Dzięki temu może na nowo i bliżej odczuwać działanie Pan Boga.

Sandomierz. 200-lecie Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie grup apostolskichSandomierz. 14.07.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Marek Spasiuk ze Stalowej Woli działający  w grupie modlitewnej Ojca Pio stwierdził, że formacja jest dla niego wzmocnieniem. Modląc się z innymi osobami w różnych intencjach wie, że nie jest sam, że  ma wsparcie i uczestniczy w czymś niezwykłym wypraszając łaski dla potrzebujących i doświadczając ich także na własnej osobie.

Sandomierz. 200-lecie Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie grup apostolskichSandomierz. 14.07.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz powiedział, że grupy apostolskie i modlitewne dają nową jakość życia. - Często gubimy się w jakimś aktywizmie, tymczasem takie dziania bez modlitwy i bez osobistego życia religijnego będą bardzo płytkie i powierzchowne. Nie przyniosą także zbyt wielu owoców - stwierdził. Biskup dodał, że tego rodzaju ruchy są formą aktywizacji osób świeckich i budują poczucie odpowiedzialności za Kościół .

Mszy  przewodniczył bp Stanisław Jamrozek - delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych, który powiedział, ze grupy apostolskie to ubogacenie całego Kościoła, one ożywiają go od wewnątrz. Hierarcha dodał, że w głoszeniu Ewangelii dzisiaj nie wystarczają sami kapłani czy siostry zakonne. Powinni to robić wszyscy  wierni.

Hierarcha zachęcał, aby  wstępować do tego rodzaju grup i dawać świadectwo wiary bez obawy na to co powiedzą inni. - Ważne jest to, aby ludzie zrozumieli, że od ich zaangażowania zależy kształt i piękno Kościoła, do którego wszyscy należymy - dodał bp Stanisław  Jamrozek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions