101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Muzeum Narodowe w Kielcach promuje skarby sztuki

Data publikacji: 07.08.2018 13:40
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najciekawsze eksponaty pochodzące z Muzeum Narodowego w Kielcach można obejrzeć w najnowszym albumie warszawskiego wydawnictwa „Arkady”. Na trzystu stronach pokazano m.in „Portret dziewczynki w czerwonej sukience” Józefa Pankiewicza, „Wyjazd Marysieńki z Wilanowa” Józefa Brandta, a także rzeźby i eksponaty sztuki ludowej. Każda fotografia zaopatrzona jest w krótką informację.

Do tej pory, ukazały się podobne publikacje dotyczące m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Gdańsku, a także w Szczecinie. Prace nad kieleckim albumem trwały ponad dwa lata.

Urszula Kinder, rzecznik Muzeum Narodowego powiedziała, że to niewątpliwa promocja dla instytucji, a także prestiżowe wyróżnienie i możliwość znalezienia się w szczególnym gronie, obok ważnych placówek muzealnych z całej Polski.

Album „Skarby sztuki. Muzeum Narodowe w Kielcach” został wydany w łącznej liczbie trzech tysięcy egzemplarzy. Kosztuje ponad sześćdziesiąt złotych i można go nabyć m.in. w sklepiku znajdującym się w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution