101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Tarasy Sztuki" jeszcze we wrześniu. Poznamy chińską kulturę

Data publikacji: 08.08.2018 15:17
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Tarasy Sztuki. Letnia scena KCK. Widowisko „Usłyszeć Taniec”
Kielce. 05.08.2018 / Fot. Karol Wójcik / Radio Kielce

Wakacyjny cykl koncertów "Tarasy Sztuki" organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury zostanie przedłużony. 1 września o godz. 16.00. na Dużej Scenie KCK odbędzie się niezwykłe spotkanie z chińską kulturą.

Tradycyjne pieśni, tańce, dawna muzyka i wyjątkowy "Teatr walczących kukiełek" - to tylko niektóre elementy sobotniego, wrześniowego programu.

Taizhou Luntan to jedyny nadal istniejący gatunek opery lokalnej z Thaizou, mający niemal 400-letnią historię. Jego cechą charakterystyczną jest połączenie elementów sztuk walki i śpiewu.

Natomiast „Walczące kukiełki”, znane także jako „Szalony Drewniany Człowiek”, to rodzaj popularnej sztuki ludowej, w której jeden wykonawca gra dwiema kukiełkami, walczącymi ze sobą. To jeden z tych elementów chińskiego dziedzictwa kulturowego, które prezentowane na festiwalach całego świata wciąż budzi niekłamany zachwyt. Cały, niezwykle barwny, utrzymany w tradycyjnym tonie, niejako przenoszący w miejscu i czasie spektakl, to kalejdoskop ekscytujących scen i wydarzeń, trzymający widza w nieustannych emocjach i podziwie.

Wstęp na ten niezwykły spektakl będzie za okazaniem zaproszenia, które już można odbierać w Kasie i Impresariacie Kieleckiego Centrum Kultury.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution