101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tomasz Kordeusz bliski objęcia funkcji dyrektora muzeum przyrody

Data publikacji: 09.08.2018 17:59
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

„Koncert Przyjaciół Andrzeja Kaczmarka - 10 lat minęło...” w WDK. Tomasz Kordeusz
Kielce. 24.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Powiatowa Komisja Konkursowa rekomendowała Tomasza Kordeusza na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Ostateczną decyzję w tej sprawie w najbliższym czasie podejmie zarząd powiatu starachowickiego, będący organem prowadzącym – informuje Małgorzata Pruś, przewodnicząca komisji konkursowej.

- W wyniku przeprowadzonych rozmów z kandydatami i dokonaniu oceny przedstawionych przez nich koncepcji funkcjonowania placówki, komisja konkursowa w wyniku głosowania wyłoniła kandydata na funkcję dyrektora placówki –Tomasz Kordeusza. Jego osoba zostanie zarekomendowana zarządowi powiatu starachowickiego i to on podejmie w tej sprawie  ostateczną decyzję  – poinformowała Małgorzata  Pruś.  

- W ciągu dwóch dni komisja konkursowa przekaże komplet dokumentów z pracy komisji zarządowi powiatu starachowickiego, łącznie z rekomendacją dla kandydata - dodała Małgorzata Pruś.

Do konkursu ogłoszonego przez powiat starachowicki przystąpiło trzech kandydatów. Oprócz  Tomasza Kordeusza, pełniącego dotychczas obowiązki dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, zgłosili się Paweł Kołodziejski, były dyrektor placówki i Dominik Abłamowicz, były dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Tomasz Kordeusz pełnił przez 10 lat funkcje dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Został powołany przez zarząd powiatu starachowickiego na funkcję pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Kołodziejskiego, któremu 13 maja skończyła się kadencja.

Muzeum działa od 2001 roku, jest ważnym miejscem dla przemysłowego dziedzictwa narodowego. Znajduje się tu pochodzący z 1899 roku wielki piec z kompletnie zachowanym ciągiem technologicznym. Są także samochody marki STAR, produkowane w Starachowicach i obiekty archeologiczne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution