101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozmowy zakończone. Teraz decyzja należy do kierowców

Data publikacji: 12.08.2018 22:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Budynek MZK w Starachowicach
Starachowice / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Zakończyły się ostatnie już rozmowy pracowników starachowickiego MZK z władzami miasta i zarządem zakładu w sprawie podwyżek pensji. Teraz każdy z kierowców ma podjąć indywidualną decyzję, czy przyjąć propozycję płacy.

Przypomnijmy, kierowcy chcą otrzymać 3 i pół tysiąca złotych pensji podstawowej brutto, propozycja władz jest o około tysiąc złotych niższa. Jednym z wyznaczników nowych stawek ma być wyrównanie płac dla kierowców z dłuższym i krótszym stażem.

Jak wynika z rozmów z kierowcami, wielu z nich straciłoby na takiej propozycji - mówi Marcin Wójcik, kierowca i dyspozytor uczestniczący w rozmowach. Zaznacza, że wielu kierowców rozważa odejście z firmy. Na rynku pracy poszukiwani są pracownicy z prawem jazdy, a proponowane stawki są znacznie wyższe.

Jak podkreślał, uczestniczący w rozmowach, wiceprezydent miasta Jerzy Miśkiewicz, teraz każdy z kierowców ma rozważyć przedstawione warunki i podjąć decyzję co do dalszej pracy w MZK. Jednak, w jego opinii, część pracowników przyjmie złożoną propozycję.

Największym utrudnieniem dla mieszkańców miasta są zmiany w godzinach kursowania autobusów. Od środy jeżdżą zgodnie z sobotnim rozkładem, bowiem prawie połowa pracowników przedstawiła zwolnienia lekarskie. Prezes starachowickiego MZK Marek Staniak zaznacza, że powrót do zwykłego rozkładu może nastąpić dopiero po powrocie do pracy kierowców. Jeżeli tak się nie stanie, spółce może grozić upadłość.

W tym momencie trwają prace nad wyłonieniem firmy zewnętrznej, która miałaby przejąć 20 procent przewozów na terenie miasta. Ten przetarg może zostać ogłoszony już we wtorek.

W starachowickim MZK pracuje około 60 kierowców, w niedzielnych rozmowach uczestniczyło ponad 30.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution