101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Filharmonia zorganizuje cykl koncertów familijnych

Data publikacji: 14.09.2018 17:05
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Filharmonia Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

17 tysięcy złotych - to kwota, jaką Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach projektu Kultura Dostępna. Otrzymane dofinansowanie pozwoli na zrealizowanie cyklu koncertów familijnych pod wspólną nazwą „Filharmonia OT!warta”.

W programie będzie można usłyszeć m.in. brzmienie takich instrumentów jak trąbka, marakasy, a także guiro, czyli instrument stworzony z wysuszonego owocu tykwy używany w muzyce latynoamerykańskiej.

Członek Fundacji Filharmonii Iwona Musik informuje, że projekt miał na celu dotarcie do miejsc, w których dostęp do kultury jest ograniczony.

- Chcemy w ten sposób zachęcić i wyjść naprzeciw tym wszystkim, którzy mają słabe możliwości uczestnictwa w takich imprezach - dodała.

Łącznie, w całym cyklu, zaplanowano cztery wydarzenia w różnych miejscach regionu świętokrzyskiego.

Pierwsze z nich rozpocznie się w środę - 19 września, w Skarżysku-Kamiennej, widowiskiem muzycznym „Legendy świętokrzyskie”. Natomiast impreza kończąca cały projekt to „Bajka o piosence i nutkach”, która odbędzie się 2 grudnia w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Fundacja Filharmonii Świętokrzyskiej powstała w 2016 roku z inicjatywy pracowników instytucji. Od samego początku swojej działalności współpracuje z filharmonią. Jej nadrzędnym celem jest docieranie z różnego typu wydarzeniami kulturalnymi do środowisk, dla których spotkanie z szeroko pojętą kulturą jest niemożliwe lub bardzo ograniczone.

Wszystkie koncerty są bezpłatne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution