101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sztuka, która leczy

Data publikacji: 14.09.2018 22:14
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

14.09.2018 Chęciny. Niemczówka. Wernisaż prac Anety Walkowicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W „Niemczówce” można oglądać ponad 80 prac, które są efektem wzajemnej inspiracji dwóch przyjaciółek, na co dzień pracujących na oddziale Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Malarka Anna Walkowicz z zawodu terapeuta zajęciowy i pisarka Katarzyna Perz z zawodu psycholog, poznały się dokładnie sześć lat temu. Wystawa „Malować czy zwariować? Podróże emocjonalne” jest ich pierwszą, która prezentuje efekty dotychczasowej współpracy.

Obydwie podkreślają, że sztuka jest formą autoterapii. Anna Walkiewicz informuje, że jest to forma odstresowania.

- W naszej pracy spotykamy się z poważnymi przypadkami, udarami, wylewami czy stwardnieniem rozsianym. Bardzo często są to ludzkie dramaty, obok których ciężko przejść obojętnie. I to właśnie wywiera na nas taki wpływ - dodała.

Goście odwiedzający Niemczówkę byli pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych obrazów i przedstawionych wierszy. Przede wszystkim, zaznaczali, że chcieliby zobaczyć kolejną wystawę prac tych autorek.

Wystawę „Malować czy zwariować? Podróże emocjonalne” można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie, do 28 września, w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution