101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Vive zakleiło logo „Nord Stream 2”

Data publikacji: 15.09.2018 16:00 / Data aktualizacji: 15.09.2018 20:57
Autor: Karol Żak / Kategoria: Sport
Komentarze

07.09.2018 Kielce. Mecz PGE Vive - Górnik Zabrze
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piłkarze ręczni reprezentujący polskie kluby w Lidze Mistrzów zakleją logo „Nord Stream 2” na koszulkach. Jak już informowaliśmy, jednym z nowych sponsorów rozgrywek został gazociąg „Nord Stream 2” - konsorcjum realizujące kontrowersyjną inwestycję, przeciwko któremu występują Polska, inne kraje bałtyckie i Ukraina. W związku z tym, na koszulkach zawodników występujących w Lidze Mistrzów pojawiło się logo firmy. Polskie kluby występujące w rozgrywkach wyraziły temu sprzeciw.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez klub PGE Vive Kielce, podopieczni Tałanta Dujszebajewa wystąpili w sobotę w strojach meczowych z zakrytymi logotypami „Nord Stream 2” oraz PGE S.A., sponsora tytularnego klubu. To decyzja, która została podjęta w wyniku rozmów sponsora z klubem. Ponadto, klub analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tego problemu. Do tego czasu przedstawiciele zespołu nie będą komentować sytuacji.

Do sprawy odniósł się rzecznik PGE, Maciej Szczepaniuk, który napisał na Twitterze: „PGE z zadowoleniem przyjmuje decyzję klubu o zakryciu logo Nord Stream 2. W tej trudnej sytuacji spółka wspiera i będzie wspierać klub PGE VIVE Kielce”.

Podobną decyzję podjęła Wisła Płock, która swój mecz w Lidze Mistrzów rozegra w niedzielę.

Pełne oświadczenie klubu PGE Vive Kielce:

W dzisiejszym meczu rozgrywek EHF Velux Ligi Mistrzów piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wystąpią w strojach meczowych z zakrytymi logotypami „Nord Stream 2”, firmy, która została sponsorem rozgrywek Ligi Mistrzów, oraz PGE S.A., sponsora tytularnego Klubu. Powyższa decyzja została podjęta w wyniku rozmów Sponsora z Klubem.

Klub jednocześnie analizuje możliwości podjęcia kroków prawnych, które pozwolą wypracować długofalowe rozwiązanie tego zagadnienia. O powyższej decyzji poinformowana została Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

Do tego czasu Klub nie będzie komentował powyższej sytuacji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution