101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Na kieleckim Rynku można… umyć rower

Data publikacji: 16.09.2018 07:36 / Data aktualizacji: 16.09.2018 13:02
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Kielce. 16.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Z tej okazji, na kieleckim Rynku można odwiedzić Mobilne Centrum Testowe. Mieszkańcy mają okazję bezpłatnie przetestować modele rowerowej marki Merida.

Dodatkowo firma Cycle Wash, również na kieleckim Rynku, organizuje dla mieszkańców Kielc akcję, podczas której można bezpłatnie umyć swój rower w jednej z dwóch profesjonalnych myjni.

Jak mówi Przemek z firmy Cycle Wash, która została zaproszona przez miasto do zaprezentowania myjni rowerowych, obecność tego typu urządzeń jest nie tylko wygodniejszą, ale i bezpieczniejszą alternatywą dla ręcznego mycia pojazdów np. w wannach, co, jak mówi, praktykuje wielu rowerzystów mieszkających w blokach.

Pierwsi zainteresowani darmową myjnią oraz możliwością przetestowania rowerów zjawili się na kieleckim Rynku już przed oficjalnym otwarciem stanowisk. Kieleccy rowerzyści są zgodni, że miasto staje się coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Przewidują, że za kilka lat stolica województwa znajdzie się w czołówce rowerowych miast Europy.

We wtorek, 18 września, od 10.00 do 18.00 zostanie zorganizowany dzień testowy rowerów elektrycznych. 

Wydarzeniem podsumowującym tegoroczną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie piknik rodzinny na kieleckim Rynku, który odbędzie się w sobotę, 22 września w godzinach od 14.00 do 16.00.

Tradycyjnie ostatni dzień kampanii, który odbędzie się w sobotę, 22 września, upłynie pod znakiem „Dnia bez Samochodu”. W tym dniu będzie można nieodpłatnie korzystać z autobusów miejskich za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa, która ma za zadanie zachęcić mieszkańców miast i gmin w Polsce do wprowadzenia i promowania ekologicznych form transportu, takich jak rowery, czy środki transportu zbiorowego. W akcje włączyły się także władze Kielc.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution