101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nagroda fair play dla młodych naukowców

Data publikacji: 16.09.2018 13:42
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zawody European Rover Challenge
Starachowice. 14.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kończą się zmagania zawodników na Eurpoean Rover Challenge w Starachowicach. Dziś dowiemy się, która spośród 40 drużyn zyska miano najlepszego akademickiego zespołu robotycznego na świecie. Od piątku, zespoły prezentowały się w 4 kategoriach. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej przygotowali dwa pojazdy IMPULS I i IMPULS II. Nowsza wersja jest udoskonaleniem poprzedniej.

Tym, co charakteryzuje zawody, to nie tylko rywalizacja, ale i wymiana doświadczeń, dzielenie się swoimi pomysłami. Dlatego, poza trzema kolejnymi nagrodami za pierwsze miejsca, przyznana zostanie nagroda fair play.

Łukasz Wilczyński, główny organizator zawodów podkreśla, że to, co stanowi o sile kolejnych edycji  to doskonalenie warsztatu młodych naukowców. Zawodnicy przez trzy dni trwania zawodów przebywają we wspólnej strefie, rozmawiają, nawiązują znajomości. Później pomaga im to na przykład w uczestniczeniu w projektach międzynarodowych.

Szymon Kostecki, który studiuje robotykę i automatykę w Kielcach, a pracował przy skonstruowaniu dwóch wersji łazika, zaznacza, że po pewnym czasie, przy kolejnych spotkaniach można zauważyć wykorzystywanie zastosowanych rozwiązań u innych drużyn.

Ceremonia zamknięcia i wręczenia nagród zaplanowana jest na godzinę 17.00, zwycięzcy odbiorą laur z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution