101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sprawdzali swoje siły na długim dystansie

Data publikacji: 16.09.2018 14:52
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bieg Szklarski
16.09.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Około stu osób wzięło udział w I „Biegu Szklarskim” na trasie Chmielów- Sandomierz. Start i meta znajdowały się przy hutach szkła Pilkington Automotive Poland. Przyjechali zawodnicy z różnych stron Polski. Niektórzy z nich to doświadczeni długodystansowcy.

Pani Alicja z Wielopola Skrzyńskiego przejechała około 100 km, aby wziąć udział w biegu i zrezygnowała z innego wydarzenia sportowego, ponieważ „Bieg Szklarski” wydawał się jej znacznie ciekawszy ze względu na przebieg trasy i dystans.

Wśród biegaczy był również Józef Żuk, redaktor Tygodnika Nadwiślańskiego, który powiedział, że „Bieg Szklarski” o długości 25 km, to dla niego najdłuższy dystans, jaki do tej pory pokonał. Wcześniej brał udział w półmaratonie i chciał sprawdzić swoje siły na jeszcze dłuższym dystansie. Dodał, że bieganie to dla niego świetny sposób na odstresowanie się i nabranie sił do pracy.

Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, który był jednym ze współorganizatorów „Biegu Szklarskiego”, stwierdził, że aby pokonać dystans 25 km, trzeba mieć pewne doświadczenie biegowe, nie da się tego zrobić bez wcześniejszych treningów. Jego zdaniem, inicjatywa „Biegu Szklarskiego” to świetny pomysł.

Zebrane podczas „Biegu Szklarza” pieniądze zostaną przekazane na rzecz jednej z organizacji lub instytucji służącej lokalnej społeczności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution