101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmarł Grzegorz Russak, mistrz polskiej kuchni

Data publikacji: 02.10.2018 11:18 / Data aktualizacji: 02.10.2018 15:16
Autor: Katarzyna Podraza , Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Grzegorz Russak
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmarł Grzegorz Russak, znakomity kucharz, myśliwy i popularyzator tradycyjnej polskiej kuchni. Opowiadał o niej z pasją w wakacyjnym programie Radia Kielce „Śniadanie w ogrodzie”. Jarosław Mikołajczyk, prezes Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach wspomina Grzegorza Russaka jako myśliwego i bardzo przyjaznego człowieka o ogromnym poczuciu humoru.

- Grzegorz był osobą niezwykle ciepłą, od razu nawiązywał kontakt ze swoim rozmówcą. Potrafił niezwykle zajmująco opowiadać i o gotowaniu, i o przyrodzie. Na każdą okazję znał jakąś anegdotę doskonale wpisującą się w daną sytuację - opowiada Jarosław Mikołajczyk.

Mieszkańcy Kielc znają Grzegorza Russaka z cyklu imprez „Dary Świętokrzyskich Lasów”, podczas których na ulicy Sienkiewicza przyrządzał i promował tradycyjne dania. Monika Karst z Nadleśnictwa Kielce współpracowała z Grzegorzem Russakiem przy organizacji tej imprezy. Jak mówi, jego śmierć to ogromna strata.

- To był człowiek, który miał ogromną wiedzą i chętnie się nią dzielił. Informacja, że doktora Russaka już z nami nie ma, bardzo nas zaskoczyła. Tej luki nie da się wypełnić - mówi Monika Karst.

O tym, z jaką pasją Grzegorz Russak opowiada o potrawach z dziczyzny oraz tradycyjnej kuchni polskiej przekonać się mogli słuchacze Radia Kielce, między innymi dzięki audycji „Śniadanie w ogrodzie”. Mistrz potrafił zajmująco mówić nawet o popularnej zalewajce. Niezwykle ciekawie opowiadał o daniach z dziczyzny.

Grzegorz Russak miał 70 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution