101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: rząd wspomaga samorządy [WIDEO]

Data publikacji: 12.10.2018 08:22 / Data aktualizacji: 12.10.2018 09:59
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 12.10.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Wyzwaniem dla samorządów na najbliższe lata jest dobra współpraca z rządem, stąd częste wizyty ministrów w naszym regionie - stwierdził na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec. Jak zaznaczył, ta synergia jest ważna dla lokalnej społeczności. Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości dodał, że dzisiaj polski rząd angażuje się w wiele przedsięwzięć wspomagając samorządy, aby była dobra infrastruktura drogowa, lepsze warunki dla budownictwa.

- Ważny dla nas jest program „Mieszkanie plus”, rozwijanie terenów inwestycyjnych, a także programy „Wyprawka szkolna” i przede wszystkim „500 plus”. Jest wiele wspólnych działań, które bez dobrej współpracy nie przynosiłyby sukcesów - stwierdził. - Dlatego też, my w tej kampanii samorządowej apelujemy o to, aby ludzie postawili na kandydatów, którzy będą zdeterminowani, by dobre i dogodne warunki dla administracji publicznej tworzyć - powiedział parlamentarzysta.

Gość Radia Kielce przyznał, że świętokrzyskie gminy chętnie sięgają po ministerialne dotacje wspierające inwestycje oraz działania społeczne. I dlatego, że obecny rząd, w przeciwieństwie do poprzedników, dobrze rozumie potrzeby samorządów.

- U nas jest zupełnie inne podejście. Doceniając rolę samorządów te zadania, które są zlecane mają dofinansowanie z rządowych środków. To jest zupełnie nowa jakość w funkcjonowaniu i godzeniu wyzwań, które stoją przed administracją publiczną - dodał.

Poseł Lipiec poinformował, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu uchwalona została ustawa o funduszu dróg samorządowych. Do końca 2020 roku będzie przeznaczone 6,5 mld zł na ten cel. To kwota znacznie większa, niż za 8 lat rządów PO-PSL. Parlamentarzysta zaznaczył, że zainwestowanie tak dużych funduszy w infrastrukturę komunikacyjną w tak krótkim czasie świadczy o ogromnym zaangażowaniu rządu w budowę sieci dróg w Polsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution