101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dobra wiadomość. Kielce gotowe do budowy parkingu nad torami

Data publikacji: 12.10.2018 12:17 / Data aktualizacji: 13.10.2018 04:36
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizyta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Kielcach. Poseł Anna Krupka, minister Andrzej Adamczyk, poseł Krzysztof Lipiec i prezydent Kielc Wojciech Lubawski
Kielce. 12.10.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc informuje, że dzisiaj przekazana została dokumentacja koncepcji parkingu przy dworcu kolejowym do zarządu PKP. Obiekt powstanie nad torami. Prezydent dodaje, że rozpoczęły się prace projektowe inwestycji i powinny zakończyć się w ciągu roku.

- Budynek będzie w części wykorzystywany przez ratusz. Tutaj mają się mieścić wszystkie wydziały związane z komunikacją. Gdy będziemy obsługiwali mieszkańców, to musimy zapewnić im miejsce postojowe dla ich samochodów. Na początku były pewne opory, bo trzeba przebudować tory. Jednak udało nam się porozumieć z PKP i parking powstanie - zaznacza Wojciech Lubawski.

Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach uważa, że rozwój transportu publicznego może odbywać się tylko w oparciu o dobrą współpracę samorządu z rządem.

- Ostatnie trzy lata pokazują, że można wiele zrobić i wiele przyspieszyć dla dobra pasażerów. Rozwój transportu to nie tylko rozwój przewoźników i taboru, ale także rozwój infrastruktury. Na przykładzie kieleckiego dworca widzimy, jak ta inwestycja jest ważna i potrzebna - zaznacza Elżbieta Śreniawska.

Janusz Koza, radny sejmiku województwa z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że podstawą rozwoju regionu jest infrastruktura drogowa i kolejowa.

- Niestety, ale w tych sprawach obecne władze naszego województwa nie uczyniły wiele. Liczymy na to, że przy nowym składzie sejmiku i zarządu województwa współpraca między samorządem a rządem będzie na tyle dobra, że zaowocuje to rozwojem infrastruktury w naszym regionie   podkreśla Janusz Koza.

Dziś kielecki dworzec PKP odwiedził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak stwierdził plany remontu obiektu to dowód na współpracę rządu z samorządem. Minister dodał, że rząd realizuje „program dworcowy”, który obejmuje remont i modernizację ponad 200 obiektów. Na ten cel z budżetu państwa zostanie przeznaczone ponad 1 mld 400 mln złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution