101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niebanalne fotografie w Ekomuzeum

Data publikacji: 13.10.2018 20:29
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Portrety z historią”
Starachowice. 13.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

„Portrety z historią” - cykl fotografii Czesława Czaplińskiego prezentowany jest w hali lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Artysta, związany z Nowym Jorkiem, prezentuje na wystawie zdjęcia znanych osób. Nie tworzy zwartego cyklu, bohaterowie zdjęć to ludzie świata polityki, filmu, estrady czy nauki. Każdy portret wiąże się z historią jego powstania, stąd tytuł wystawy.

Czesław Czapliński podczas wernisażu przywoływał okoliczności powstania zdjęć. Samo zrobienie ujęcia, to dopiero wynik długich rozmów, namawiania czy splotu okoliczności. Jednym z najtrudniej zdobytych portretów jest zdjęcie Ryszarda Kapuścińskiego, pisarz długo nie chciał się zgodzić na fotografię. Z kolei zdjęcie Michaela Jacksona z wizyty w Polsce w 1997 roku zostało zrobione dzięki informacji od bliskiego znajomego. Z tego spotkania powstał album dokumentujący pobyt piosenkarza w Polsce.

Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Portrety z historią”. Na zdjęciu Wiesław CzaplińskiStarachowice / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W dorobku Czesława Czaplińskiego są dotychczas 42 albumy dokumentujące życie na kilku kontynentach. Fotografie i osoby na nich przedstawione zrobiły duże wrażenie na odbiorcach. Podkreślano klarowność kompozycji zdjęć i wielki format modeli.

Po wernisażu odbyło się seminarium poświęcone fotografowaniu. Czesław Czapliński od lat udowadnia tezę, że nawet aparatem w telefonie komórkowym można zrobić ciekawe zdjęcie. Dziś pokazywał, jak wykonać niebanalną fotografię.

Wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Portrety z historią”Starachowice / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wystawę „Portrety z historią” można oglądać w Ekomuzeum w trakcie godzin otwarcia placówki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution