101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Morawiecki w Opatowie: Prawo i Sprawiedliwość jest dobrym gospodarzem

Data publikacji: 13.10.2018 20:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.10.2018 Opatów. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Praca, inwestowanie w infrastrukturę drogową oraz obwodnicę, a także poprawa funkcjonowania powiatowego szpitala, to zadania, jakie chce realizować Prawo i Sprawiedliwość w Opatowie. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, który spotkał się z mieszkańcami miasta i powiatu na opatowskim Rynku.

Prezes Rady Ministrów nie pozostawił wątpliwości, że lekiem na wiele bolączek mieszkańców Opatowa i okolic będzie wybudowanie obwodnicy miasta. Przypomniał zakłady, które zostały zlikwidowane w czasie rządów PSL-u na tym terenie, to m.in. Wólczanka, wiele mleczarni, czy cukrownia we Włostowie.

- W naszym programie jest to, żeby nowe miejsca pracy tworzyć właśnie w takich miejscowościach, jak Opatów. Do tego jest potrzebna obwodnica. Przy obwodnicach i zjazdach z niej tworzone są tereny inwestycyjne. Mam nadzieję na dalsze zmiany w naszej kochanej ojczyźnie we właściwym kierunku - mówi premier.

Ponadto przypomniał, że obecny rząd wprowadził możliwość sprzedaży wyrobów rolniczych o wartości do 40 tysięcy złotych. Krytykował koalicję PO-PSL za to, że karała gospodarzy za sprzedaż swoich lokalnych, naturalnych produktów.

W czasie spotkania premier poparł Artura Lisa, który chce objąć funkcję burmistrza Opatowa. Jak mówił kandydat, to dla niego duże wyróżnienie.

- To ogromny dług poparcia, który mam zamiar spłacić ciężką pracą na rzecz mieszkańców. To historyczna chwila dla mieszkańców Opatowa. Mam nadzieję, że ta dobra zmiana nastąpi - stwierdził Artur Lis.

Senator Jarosław Rusiecki zaznaczył, że podczas spotkania w Opatowie padły bardzo ważne deklaracje. Przytoczył słowa Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące przemalowania świętokrzyskiego z „zielonego” na „niebieskie”.

 - Ważne deklaracje w kontekście obwodnicy i drogi nr 74. Pan premier mówił, że to droga życia dla województwa świętokrzyskiego, życia gospodarczego - powiedział senator.

Szef opatowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Staniek podkreślał, że premier bardzo dobrze orientuje się w potrzebach Opatowa i powiatu opatowskiego. Jest przekonany, że obietnica dotycząca wybudowania obwodnicy jest realna, w tej chwili trwają już nad nią prace.

- Obwodnica będzie, już jest projektowana i rząd Mateusza Morawieckiego dotrzyma słowa - mówił Tomasz Staniek. Dodał, że kandydaci PiS do miasta i powiatu zadbają o odbudowę zniszczonego przemysłu.

Szef świętokrzyskich struktur PiS, poseł Krzysztof Lipiec powiedział, że jest wdzięczny premierowi za jego deklaracje.

 - Powiat opatowski wyludnia się i zapowiedzi premiera są optymistyczne dla ludności. Jestem przekonany, że jeśli nasi kandydaci otrzymają głosy mieszkańców, będzie ta synergia samorządu z rządem - mówił Krzysztof Lipiec.

W spotkaniu z premierem udział wzięło kilkaset osób. Największe brawa padły właśnie po słowach premiera o konieczności wybudowania obwodnicy. Mieszkańcy nie ukrywają, że chcą zmiany w mieście. Podkreślają, że wizyta była bardzo potrzebna, choć nie spodziewali, że sam premier ich odwiedzi. Mówią, że dzisiejsze spotkanie wyda plony.

Premier odwiedził dziś także Ostrowiec Świętokrzyski, Staszów oraz Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution