101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Morawiecki w Ostrowcu: Mamy dobrych kandydatów, którzy dotrzymają słowa

Data publikacji: 13.10.2018 21:10
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ostrowiec Świętokrzyski. 13.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Prawo i Sprawiedliwość stawia na dynamicznych i skutecznych menadżerów, na gospodarzy, takich jak Dariusz Kaszuba, kandydat PiS na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego - mówił podczas spotkania z mieszkańcami tego miasta premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał, że Dariusz Kaszuba stawia w swoim programie na kulturę, rodzinę i inwestycje. To są priorytety także dla Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył.

- Rozmawiałem z kandydatem na prezydenta Ostrowca. Dobrze znam jego program, w którym są inwestycje w rodzinę, nowe miejsca pracy. Jest to doskonały program. Mamy dobrych kandydatów, którzy są sprawni, i którzy, tak jak my dotrzymaliśmy słowa na poziomie rządu, tak oni dotrzymają tego słowa na poziomie samorządu - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki mówił o konieczności zmian w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak zauważył - miasto się wyludnia, płace są niższe niż w innych podobnych miastach Polski. Jego zdaniem - jednym z pomysłów na zatrzymanie młodych ludzi w Ostrowcu jest program Mieszkanie Plus, dzięki któremu mieszkańcy mogą zakupić mieszkania na preferencyjnych warunkach. Premier mówił także o konieczności budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak przekonywał, dzięki temu w pobliżu miasta będą mogły powstawać kolejne przedsiębiorstwa, umożliwiające mu dynamiczny rozwój.

- Co jest potrzebne dla takich miast jak Ostrowiec? To między innymi program Mieszkanie Plus dla ludzi młodych. Dalsze inwestycje, między innymi w rozwój huty Celsa, która, mimo że jest w rękach zagranicznych inwestorów, dba o swoich pracowników. Takich inwestorów, nawet jeśli są z kapitałem zagranicznym, oczekujemy. Jeśli tylko zapewniają pracownikom godne warunki pracy. Nasze hasło jest proste: Polakom ma się żyć dobrze, na poziomie europejskim - stwierdził premier.

Dariusz Kaszuba, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego podczas swojego przemówienia zwracał uwagę na potrzebę współpracy samorządu i rządu.

- Los naszego miasta jest w naszych rękach, musimy zrobić wszystko, aby zapewnić mu lepsze jutro, korzystając z tej dobrej synergii władzy samorządowej z rządem. Zróbmy wszystko, by nasza mała ojczyzna, nasz region i powiat rozwijały się zgodnie z tym, co oferuje dla obywateli całego kraju rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ten rząd, który wykonał tyle dla swoich obywateli, ile inny nie był w stanie nawet zaplanować - dodał Dariusz Kaszuba.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość udowodniło, że jest najlepszym gospodarzem dla Polski. Udowodniło to, wprowadzając wiele reform społecznych, miedzy innymi 500 plus czy 75 plus. Jak zaznaczył, jeśli mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej obdarzą działaczy PiS zaufaniem, to dobre praktyki zostaną wprowadzone także w samorządzie.

Premier odniósł się także do kwestii międzynarodowych. Jak przekonywał - nie ma mowy o tym, aby inne państwa narzucały nam obowiązek przyjmowania do kraju imigrantów.

Udział w spotkaniu, które zorganizowano w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika wzięło kilkaset osób, a przemówienie premiera przerywały co chwilę głośne oklaski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution