101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koniec protestu. Jest porozumienie MSWiA i związkowców służb mundurowych

Data publikacji: 08.11.2018 22:32
Autor: Katarzyna Podraza , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów poinformował, że porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że związkowcy kończą akcję protestacyjną. - Wracamy do służby - dodał Rafał Jankowski.

- Informuję wszystkich, w imieniu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, że kończymy akcję protestacyjną. I wracamy do służby, i będziemy robić to, co umiemy najlepiej, czyli dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków - mówił przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Jak powiedział Radiu Kielce Jerzy Kaniewski, przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego, po dokładnym zapoznaniu się z podpisanym wieczorem porozumieniem, funkcjonariusze z naszego regionu powinni wrócić do pracy po zakończeniu zwolnień. Policjanci udali się na nie w związku z prowadzonym protestem.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski podziękował szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu za to, że doszło do porozumienia.

- Naprawdę nie oczekiwałem dzisiaj, moje myśli nawet nie szły w kierunku tego, co tutaj dla dobra tysięcy polskich funkcjonariuszy zrobiliśmy - podkreślił Jankowski.

Przypomnijmy, policyjni związkowcy domagali się m.in. podwyżki wynagrodzenia, zmiany systemu emerytalnego i przywrócenia płatnych w 100% zwolnień lekarskich.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution