101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Biało-czerwona" wystawa w Starachowicach

Data publikacji: 10.11.2018 21:09
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wernisaż wystawy „Biało-czerwona”
Starachowice. 10.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Święto niepodległej Polski w Starachowicach ma wiele wymiarów. W sobotę w Starachowickim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Biało-czerwona”. Na ekspozycji prezentowane są fotografie nadesłane na konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Wernisaż wystawy „Biało-czerwona”Starachowice. 10.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak wyjaśnia dyrektor MDK Agnieszka Lasek-Piwarska, decyzja o przeniesieniu wystawy do SCK jest wynikiem organizacji obchodów w mieście. To właśnie w SCK 11 listopada odbędzie się spotkanie „Śpiewamy i tańczymy dla Niepodległej”, więc fotografie będzie miało okazję obejrzeć więcej osób.

Koordynatorka programu Katarzyna Gritzmann, która w MDK prowadzi zajęcia z fotografii, zaznacza, że wśród prac konkursowych zaskoczyła ją różnorodność ujęcia tematu. Biało-czerwone są nie tylko flagi, ale także kwiaty, ludzie, czy budynki. Przykładem jest elektrownia Bełchatów ujęta w barwach narodowych.

Wśród autorów zdjęć jest Monika Szczygielska. Na zdjęciu uwieczniła swoją córkę w czerwonej sukience przepasanej białą wstążką. Tło stanowi las i niebo. Dzięki temu, jak mówi autorka, podkreślone zostały najważniejsze dla Polaków kolory.

Współorganizatorem konkursu jest powiat starachowicki. Starosta Danuta Krępa przypomina, że przed rokiem zawiązał się komitet obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Wówczas został wystosowany apel o przygotowanie różnorodnych form włączenia się w świętowanie. Pomysł Młodzieżowego Domu Kultury skierowany był do fotografów z całego kraju. Prace napłynęły głównie ze Starachowic, ale także z Radomia czy Lublina. Łącznie zaprezentowano 46 prac trzynastu autorów.

Wernisaż wystawy połączony został z koncertem chóru Młodzieżowego Domu Kultury Portamento.

Wernisaż wystawy „Biało-czerwona”Starachowice. 10.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution