101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jędrzejowscy diabetycy spotkali się na opłatku

Data publikacji: 03.12.2018 22:43
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Spotkanie opłatkowe członków jędrzejowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
Jędrzejów. 03.12.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wsparcie i współpracę zadeklarowała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik podczas spotkania opłatkowego osób chorych na cukrzycę zrzeszonych w jędrzejowskim oddziale Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Pani marszałek w nawiązaniu do słodkości, które znalazły się na stole, apelowała o zdrowe i rozsądne odżywanie się. Jak mówiła wie o czym mówi, ponieważ w jej rodzinie cukrzyca doprowadziła do śmierci.

- Dlatego nawet spotkanie opłatkowe jest dobrą okazją do tego, aby przypominać o zdrowym odżywianiu - mówiła Renata Janik.

Jak zauważyła Anna Gołdyn, prezes jędrzejowskiego stowarzyszenia, cukrzyca to pierwsza niezakaźna globalna epidemia. Szacuje się, że na świecie żyje około 420 mln diabetyków, natomiast w Polsce na cukrzycę choruje 3 mln osób. Przypomniała, że oddział diabetyków powstał w Jędrzejowie 18 lat temu i liczy około 50 osób.  

Za działania na rzecz osób chorych na cukrzycę, Złote Odznaki Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymały Maria Więckowska i Wanda Porębska.  

Jak powiedziała Maria Więckowska, która od 10 lat choruje na cukrzycę, dla niej stowarzyszenie diabetyków jest dużym wsparciem.  

- Tu się dowiadujemy o nowych lekach, glukometrach, pompach i dietach. To bardzo pomocne, ponieważ cukrzyca to podstępna choroba, którą trzeba kontrolować - mówiła Maria Więckowska.

Podczas spotkania w Jędrzejowie statuetkami Anioła Dobroci uhonorowani zostali: Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Paweł Faryna, starosta jędrzejowski oraz Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution