101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sędziowie piłkarscy pomagają MEGAMOCNYM

Data publikacji: 08.12.2018 17:27
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Turniej charytatywny w Bilczy "Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają"
Bilcza. 08.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W hali sportowej w Bilczy, rozegrany został II Mikołajkowy Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Wzięli w nim udział arbitrzy z Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Rzeszowa, Lublina, Kielc, Ostrowca, Sandomierza, Skarżyska i Starachowic.

– Wynik sportowy był oczywiście sprawą drugorzędną. Wszyscy świetnie się bawili. Skupialiśmy się na tym, żeby zebrać jak największą kwotę dla fundacji MEGAMOCNI Kielce – powiedział prezes Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają Filip Robak.

– Ze swojego doświadczenia wiem, że arbitrom sędziuje się najtrudniej. Każdy ma swój punkt widzenia. Dochodzą do tego emocje, połączone z chęcią zwycięstwa. Najlepiej nie dyskutować z decyzjami, tylko skupić się na grze – stwierdziła pochodząca ze Skarżyska Anna Adamska, która we wrześniu była arbitrem technicznym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń Paris Saint Germain – SKN Sankt Pölten.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dobrym przyjęciem kolegów z ościennych województw. Cieszymy się także, że możemy pomóc niepełnosprawnym piłkarzom. Z drugiej strony, takie akcje ocieplają wizerunek sędziego piłkarskiego. Pokazujemy, że też jesteśmy ludźmi potrafiącymi się bawić, a przy tym pomagać – uważa Marcin Bąk, przewodniczący Kolegium Sędziów ŚZPN.    

W MEGAMOCNYCH Kielce trenują dzieci z autyzmem, zespołem Dawna, Aspergera, ADHD, cukrzycą, po amputacjach i innymi schorzeniami.

– Wspaniała inicjatywa. Jestem bardzo wdzięczny sędziom i chylę czoła przed pomysłem w jaki sposób można nam pomóc. Zebrane środki wykorzystamy mądrze na najpilniejsze potrzeby naszych chłopaków – powiedział Tomasz Wilman, założyciel Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych MEGAMOCNI oraz były trener Korony Kielce.

Podczas turnieju zebrano do puszek 3360 złotych. Puchar Prezesa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają zdobyła drużyna Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, która w finale pokonała w rzutach karnych 2:0 ekipę z Lublina. W podstawowym czasie gry był remis 2:2. Trzecie miejsce zajął zespół z Kielc, który także w rzutach karnych wygrał z Tarnowem 4:3. Po dwunastu minutach gry był remis 1:1. 

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution