101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Harcerze śpiewają i uczą się organizacji wydarzeń kulturalnych

Data publikacji: 08.12.2018 17:43
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze

Festiwal Piosenki „Jędrzejówka” w Domu Kultury Białogon
Kielce. 08.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad dwustu pięćdziesięciu harcerzy z Kielc i okolicy wzięło udział w dziewiątym Festiwalu Piosenki „Jędrzejówka”. Wydarzenie zorganizowano w Domu Kultury Białogon w Kielcach. Celem festiwalu jest promowanie wśród młodzieży działalności kulturalnej. Zadaniem harcerzy było przygotowanie dwóch utworów i zaprezentowanie ich przed publicznością.

Wśród uczestników był między innymi Gabriel Opatowski z 75. Kieleckiej Drużyny Harcerskiej w Bilczy. Jak przyznał, do występu przygotowywał się razem z zespołem kilka tygodni.  

- Na scenie zaprezentowaliśmy utwór "Rozkwitały pąki białych róż". Ćwiczyliśmy przez kilka ostatnich tygodni. Z zespołem spotykaliśmy się przede wszystkim w soboty. Wykorzystaliśmy między innymi akordeon, trąbkę oraz kazoo - powiedział Gabriel.    

Jury festiwalu oceniało oryginalność pomysłu, aranżację utworu, możliwości wokalne, a także kontakt z publicznością oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wydarzenie jest także okazją do nauki organizacji wydarzeń kulturalnych przez kadrę młodzieżową Hufca Kielce. Za organizację festiwalu co roku odpowiada inny komendant. Podczas tegorocznej edycji za przygotowanie i prowadzenie spotkania była odpowiedzialna 15-letnia Zofia Marcinkowska. Harcerka przyznała, że jest to dla niej bardzo duże wyzwanie.

- Z przygotowaniem festiwalu wiąże się duży stres i odpowiedzialność. Jednak, kiedy patrzy się na swoich rówieśników i to, że podczas imprezy bawią się bardzo dobrze, to wszystko rekompensuje. Cieszę się także z doświadczenia, jakie mogę tutaj zdobyć. Zorganizowanie wydarzenia dla ponad 250 osób może w przyszłości okazać się bardzo pomoce - mówi Zofia Marcinkowska.

Uczestnicy konkursu prezentowali się w dwóch kategoriach: zuchowej, dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat oraz harcerskiej od 10 do 18 lat. Wydarzenie ma zachęcić dzieci i młodzież do aktywności kulturalnej, a także wzbudzić pewność siebie, dzięki występom na estradzie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution