101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kierowcy zdezorientowani przez nową organizację ruchu na Wesołej w Kielcach

Data publikacji: 12.02.2019 12:23 / Data aktualizacji: 15.02.2019 12:33
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Ulica Wesoła

Kielce. Ulica Wesoła
12.02.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kierowcy poruszający się w centrum Kielc są zdezorientowani z powodu zmian w organizacji ruchu na ulicy Wesołej. Od dziś obowiązuje zakaz przejazdu i parkowania na fragmencie ulicy, między Świętego Leonarda i Bodzentyńską. Wielu kierowców się jednak do niego nie stosuje. Na razie zablokowana jest połowa jezdni. Dzięki temu przejazd, choć niedozwolony i utrudniony, jest możliwy. Na obu poboczach zaparkowane są także samochody, co uniemożliwia płynny wyjazd z ulicy.

Jak mówią pracownicy budowy, z powodu której wprowadzono zmiany, taka sytuacja nie będzie trwała długo. Wkrótce rozpoczną się właściwe prace budowlane, przy stawianym tam obiekcie, co wymusi całkowite zajęcie pasa przez maszyny budowlane.

Kierowcy i właściciele firm znajdujących się przy ulicy Wesołej nie są zadowoleni z sytuacji. Przyznają, że mimo zakazu, zmuszeni są korzystać z drogi.

- Pracuję na tej ulicy. Wiem, że jest to niedozwolone, ale będę parkował samochód tak długo, jak będzie się dało. Jako właściciel firmy jestem bardzo niezadowolony z takiego rozwiązania. Brak miejsca parkingowego na pewno spowoduje, że lokal odwiedzi mniej klientów. Dodatkowym problemem są dostawy, które przyjmujemy właśnie w piątki. Bez możliwości zaparkowania, dostawcy będą zmuszeni blokować ulicę- mówią mieszkańcy.

Ulica Wesoła w Kielcach nieprzejezdna będzie w każdy wtorek i piątek. Taki sposób organizacji ruchu będzie obowiązywać przynajmniej do końca roku. We wtorki i piątki niemożliwe będzie też zaparkowanie samochodu na całej długości ulicy Wesołej. Będzie można natomiast jeździć nią w obu kierunkach tak, aby mieszkańcy mogli wjeżdżać i wyjeżdżać ze swoich posesji.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution