101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Opatowie powstaną nowe miejsca parkingowe

Data publikacji: 12.02.2019 15:54
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Plac szpitalny w Opatowie

Plac szpitalny w Opatowie
Opatów. 12.02.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Władze powiatu opatowskiego chcą poprawić infrastrukturę drogową wokół szpitala. Najważniejszą potrzebą jest stworzenie miejsc postojowych. Opracowywana jest koncepcja stworzenia dodatkowych parkingów.

Mieszkańcy powiatu narzekają, że problem z parkowaniem jest w całym Opatowie. Na placu szpitalnym często kierowcy stają w błocie lub na trawnikach, a kierowcy muszą kilkukrotnie objeżdżać szpital, aby trafić na dobre miejsce. W bliskim sąsiedztwie szpitala znajdują się Dom Pomocy Społecznej i spółka Top Medicus, oferująca m.in. rehabilitację.

Jak informuje starosta Tomasz Staniek, w czerwcu do użytku oddany zostanie wyremontowany zabytkowy dworek. Powstanie tam Muzeum Geodezji i Kartografii oraz prawdopodobnie także Muzeum Ziemi Opatowskiej. Będzie tam także sala konferencyjna. W związku z tym, aut będzie pojawiać się jeszcze więcej. Starostwo chce zadbać o zieleń parkową, a także wygospodarować jak najwięcej miejsca dla zmotoryzowanych. Plac będzie wylany asfaltem lub wyłożony kostką.

Jak przyznaje starosta, najważniejszą kwestią w tym momencie jest przejęcie szpitala od spółki Centrum Dializa, zatroszczenie się o kondycję finansową powiatowej spółki Top Medicus oraz o bieżące funkcjonowanie lecznicy.

– W dalszej kolejności będziemy realizować te zadania infrastrukturalne, ale ich także nie chciałbym odwlekać – mówi Tomasz Staniek.

Na placu szpitalnym miałoby powstać około 200 miejsc parkingowych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution