101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Andrzej Mochoń: tegoroczny AGROTECH będzie wyjątkowy

Data publikacji: 15.03.2019 08:48
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Andrzej Mochoń  prezes Targów Kielce

Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce
Kielce. 14.03.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Towarzyszą nam już ćwierć wieku, oferując coraz bardziej nowoczesny sprzęt rolniczy - tak o rozpoczynających się dziś w Kielcach Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH mówił na naszej antenie Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

 

Jak przyznał, obchodząca w tym roku swój srebrny jubileusz impreza będzie wyjątkowa, zarówno pod względem liczby wystawców, ale przede wszystkim prezentowanego sprzętu.

- Przyjechało do Kielc 750 producentów z całej Europy, ale także po raz pierwszy w historii kieleckich targów, tak liczna grupa z Chin. Obecna jest także Turcja. Wśród nich jest bardzo wiele firm, które są liderami o wymiarze światowym, a zaszczytne miejsce zajmuje w tej branży Polska - podkreślił prezes Mochoń.

Jak stwierdził, w naszej części Europy jesteśmy zdecydowanie najmocniejsi, jeśli chodzi o rolnictwo, także trudno się dziwić, że wszystkie światowe koncerny patrzą na nasz rynek i są w Kielcach obecni. 

Podczas tegorocznego AGROTECH-u będzie można podziwiać wiele rolniczych nowości.

- Mam na myśli szczególny debiut czeskiej firmy ZETOR, która wprowadza do sprzedaży nowy ciągnik, na razie będzie on pokazywany tylko w Polsce. Do innych krajów trafi dopiero za kilka miesięcy. To jest silnik PROXIMA CL 110. Takich nowości będzie bardzo dużo. Będzie można podziwiać także ciągnik 2019 roku - MAKSUM 145. Firma New Holland pokaże z kolei nowy, koncepcyjny ciągnik napędzany metanem, przypominający nowoczesne samochody - mówi prezes Mochoń.

Tegoroczne Targi zajmują też ogromną powierzchnię.

- Więcej metrów nie moglibyśmy już sprzedać, dlatego, że Targi Kielce zajmują nie tylko 7 hal posiadanych przez nas, ale musieliśmy dobudować 4 hale namiotowe - zaznaczył gość Radia Kielce.

- Największa z nich ma aż 150 metrów długości, 50 metrów szerokości i około 12 metrów wysokości. Targi są rzeczywiście wielkie, dlatego trzeba się nastawić na długie zwiedzanie - dodał Andrzej Mochoń.

Jubileuszową imprezę otworzą dziś: wicepremier Beata Szydło oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

AGROTECH i towarzyszące im targi Las EXPO dla publiczności będą czynne w sobotę i w niedzielę od 9.00 do 17.00. 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DOTYCZĄCYCH IMPREZY

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution