101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Aktywizacja mieszkańców wsi jest potrzebna. Na jej rozwój są duże pieniądze

Data publikacji: 21.05.2019 18:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu od lewej Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki Marek Jońca  członek zarządu województwa

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Marek Jońca - członek zarządu województwa
Kielce. 21.05.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Województwo świętokrzyskie otrzymało dodatkowe pieniądze w wysokości 23 milionów złotych w ramach programu LEADER. Fundusze trafią do Lokalnych Grup Działania i pomogą integrować się mieszkańcom.

- Takie pieniądze zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bo służą lokalnej społeczności - mówi Marek Jońca, członek zarządu województwa. Dofinansowanie otrzymają bardzo różne inicjatywy poprawiające warunki życia na wsi.

- To wszystkie działania rozwijające społeczność obywatelską, ale także organizowanie imprez kulturalnych czy prace remontowo-inwestycyjne. Rozwój obszarów wiejskich ma w tym przypadku skutkować zwłaszcza integracją mieszkańców - tłumaczy Marek Jońca.

Z przyznania dodatkowych pieniędzy przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi cieszy się wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

- Lokalne Grupy Działania są często sercem społeczności gminnych i to one stanowią ośrodek ważnej integracji. Ważne, że te pieniądze trafią do ludzi mieszkających na wsi, którzy dzisiaj bardzo potrzebują wsparcia - mówi.

W województwie świętokrzyskim funkcjonuje 17 Lokalnych Grup Działania. To oznacza, że każdej przysługuje dotacja w wysokości około miliona 350 tysięcy złotych. Fundusze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution