101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektor teatru „Kubuś” we władzach ważnej organizacji

Data publikacji: 11.07.2019 20:08
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Stacja Wakacje 24.06.2019. Robert Drobniuch  dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś

Kielce. Stacja: Wakacje (24.06.2019). Robert Drobniuch - dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"
Kielce. 24.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach został wybrany na kolejną kadencję do zarządu POLUNIMY - polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Lalkarzy UNIMA, najstarszej organizacji teatralnej na świecie i jedynej lalkarskiej organizacji w Polsce o zasięgu ogólnokrajowym. Kadencja trwa cztery lata.

Zasięg UNIMY najlepiej pokazują liczby. Jak wyjaśnia Robert Drobniuch, ma ona swoje oddziały w ponad 100 krajach, co przekłada się na kilka tysięcy członków.

- Organizacja zrzeszająca właściwie wszystkie teatry w Polsce. Jest bardzo ważna dla życia naszego środowiska, bo podejmuje pewne decyzje związane z celami strategicznymi dla lalkarstwa, ale też wspiera teatry. Mam nadzieję, że będę mógł coś wnieść w życie tej organizacji - powiedział szef „Kubusia”.

Robert Drobniuch jest reżyserem teatralnym i operowym, animatorem i menadżerem kultury. Skończył reżyserię w Akademii Teatralnej imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz podyplomowe studia reżyserii opery i innych form teatru muzycznego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej imienia Ludwika Solskiego w Krakowie.

Ukończył Międzynarodowe Szkolenie Operatorów Kultury przy Narodowym Centrum Kultury oraz liczne kursy i warsztaty. Reżyseruje spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodne gatunkowo. Ma na swoim koncie np. operę dla dzieci „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”, wystawianą w Operze Krakowskiej i Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz zrealizowane w formie teatru cieni „Sklepy cynamonowe” według Brunona Schulza.

Funkcję dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach pełni od września 2012 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution