101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Jędrzejowie można było poczuć klimat lat dwudziestych

Data publikacji: 11.07.2019 22:00
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze
Letni koncert w Ogrodach Czasu

Letni koncert w Ogrodach Czasu
Jędrzejów. 11.07.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Piosenki Mieczysława Fogga, Zuli Pogorzelskiej, Mariana Hemara i Eugeniusza Bodo zabrzmiały w Ogrodzie Czasu przy Muzeum. im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Było to pierwszy koncert z cyklu wakacyjnych spotkań z piosenką, organizowanych przez Stowarzyszenie Jędrzejowska Galeria na Szlaku. Z repertuarem muzycznym lat 20. i 30. wystąpiła Barbara Zawodnik.

Jak mówiła Gena Rosołowska, prezes Stowarzyszenia Jędrzejowska Galeria na Szlaku, pierwsze z wakacyjnych spotkań swą tematyką nawiązywało do przedwojennej pięknej Warszawy i jej wyjątkowego klimatu. W tych spotkaniach chodzi o to, aby  wyjątkowy Ogród Czasu stał się miejscem nie tylko weekendowego relaksu. Spotkania dedykowane są dla gości, którzy odwiedzają podczas wakacji Jędrzejów oraz dla mieszkańców miasta, którzy w tym czasie nigdzie nie wyjeżdżają - mówiła Gena Rosołowska.

Jak się okazało, koncert z piosenkami lat 20. i 30. do muzealnych ogrodów przyciągnął osoby, które chciały razem pośpiewać, a także wspólnie spędzić czas. Jak mówiły, Ogród Czasu sprzyja klimatom międzywojnia, dlatego koncert doskonale się tu udał. Imprezy w tak w wyjątkowym miejscu mogą promować Jędrzejów - mówili uczestnicy koncertu.  

Kolejne wakacyjne spotkanie z piosenką w Ogrodzie Czasu odbędzie się za dwa tygodnie.
W piątek o godz. 18.00 w pawilonie wystawowym Muzeum im. Przypkowskich odbędzie się VI Biennale Artyści Buska-Zdroju w Kręgu Galerii Zielona w Jędrzejowie 2019. Natomiast w Ogrodach Muzealnych odbędzie się koncert jazzowy Kwintetu Jerzego Cygana.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution