101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Stacja Wakacje (aud. archiwalna)
Wróć do wszystkich audycji

Od 25 czerwca na antenie Radia Kielce rozpoczęliśmy wakacyjny program Radia Kielce. „Stacja wakacje” nadawana jest codziennie od poniedziałku do środy z Radiowej 4, a w czwartki odwiedzimy  Skarżysko–Kamienną, Busko-Zdrój, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Kazimierzę Wielką, Jędrzejów, Starachowice, Końskie, Włoszczowę i na zakończenie finał w Kielcach.

W trakcie tych plenerowych spotkań poznamy tajniki wojskowej służby, sprawdzając siebie w roli żołnierza, czy policjanta. Podczas naszych programów podpowiemy, jak można wykorzystać po raz drugi różne przedmioty dając im nowe życie. Posłuchamy niesamowitych, wręcz niemożliwych, ale prawdziwych historii.

W „Stacji wakacje” wspólnie ze szkołą językową „Perfect” z Kielc uczymy Państwa języka angielskiego i zdobywamy wiedzę o Wielkiej Brytanii, czy obowiązujących na królewskim dworze ścisłych regułach etykiety. Dowiadujemy się też dlaczego w Anglii jeździ się lewą stroną, poznajemy historię whiskey, czy whisky. Najlepsi powalczą o roczny kurs języka angielskiego.

W audycjach nie brakuje również konkursów i zagadek. Gramy razem z Państwem w „Kółko i krzyżyk”. W tej grze nagrodą są pieniądze. A skoro są wakacje to musi być o pogodzie, przedstawionej przez naszego radiowego synoptyka.

Na zakończenie każdego programu słuchamy powieści Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca „Małgorzata idzie na wojnę”, która czyta Jan Nowicki.

Archiwum audycji

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution