101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
Niedzielne Spotkania
Wróć do wszystkich audycji

Program o tematyce katolickiej. W audycji informujemy o bieżących wydarzeniach w Kościele Katolickim, ze szczególnym uwzględnieniem diecezji kieleckiej i sandomierskiej. Księża i zakonnicy komentują niedzielną ewangelię.

Co tydzień prezentujemy też nowości pojawiające się na rynku muzyki chrześcijańskiej. Elementem programu jest też cykl „Szukajcie, a znajdziecie”, poruszający kwestie teologiczne i społeczne w ujęciu nauczania Kościoła.
„Niedzielne Spotkania” na antenie Radia Kielce w każdą niedzielę o godz. 7:25 oraz w święta o godz. 7:10.

 

ROZMOWY O WIERZE: Co to znaczy, że Jezus jest Królem?

Co to znaczy, że Jezus jest Królem? Dlaczego na świecie jest tyle zła, skoro to On panuje? Czy wystarczy ogłosić Go Królem danego kraju, żeby na świecie było lepiej? I czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Między innymi na te pytania odpowiada ojciec doktor Jan Strumiłowski z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie podczas konferencji z cyklu „Rozmowy o wierze: Kim On jest? Jezus-Król”.

 

ROZMOWY O WIERZE: Kim Ona jest - Dziewica

Na pytanie: Kim Ona Jest? w odniesieniu do dogmatu Dziewictwa Matki Bożej odpowiada ojciec Jakub Zawadzki z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie podczas konferencji z cyklu „Rozmowy o wierze przy kominku”

 

ROZMOWY O WIERZE: Kim On jest? Jezus – Prorok i Kapłan

Ojciec dr Jan Strumiłowski wyjaśnia m.in., dlaczego Kościół Katolicki mimo krytyki uparcie broni pewnych wartości, dlaczego kapłanami są tylko mężczyźni, kiedy ksiądz staje się fałszywym prorokiem i co należy ofiarować Bogu.

 

ROZMOWY O WIERZE: Kim Ona jest – Matka

Na czym polega dogmat o Bożym Macierzyństwie? W jaki sposób się formował? Dlaczego były wokół niego spory i wątpliwości? Jak on oddziałuje na nasze życie chrześcijańskie i co on dla nas znaczy? – podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu „Rozmowy o wierze przy kominku” prawdę wiary o Bożym macierzyństwie analizuje o. dr hab. Jan Strumiłowski z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.

 

ROZMOWY O WIERZE: Kim On Jest? Jezus - Oblubieniec

Co to znaczy, że Jezus jest Oblubieńcem? Dlaczego jest to tak ważne stwierdzenie dla chrześcijan? I jakie znaczenie mają w Biblii relacje? – odpowiada o. dr hab. Jan Strumiłowski z Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie, podczas kolejnej konferencji z cyklu „Rozmowy o wierze”.

 

ROZMOWY O WIERZE: Dogmat o Wniebowzięciu NMP

Rozważaniami na temat dogmatu Maryi Wniebowziętej zakończył się wiosenny cykl „Rozmów o wierze przy kominku”, jakie przez ostanie dwa miesiące odbywały się w zabytkowych piwnicach klasztoru ojców Cystersów w Jędrzejowie.

Archiwum audycji

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution