101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pierwsze wzmianki o Książu Wielkim pojawiają się Już u progu dwunastego wieku. Prawa miejskie otrzymał w wieku czternastym. Później miejscowość zyskiwała na znaczeniu a w ordynacji Myszkowskich zajmowała jedno z czołowych miejsc. Do dziś pozostało tu wiele zabytkowych budowli.

I o Książu Wielkim właśnie, będzie mowa podczas najbliższego spotkania z „Mocą Historii” w nidzielne południe. Zapraszają - Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.


____________________

Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii.Do tej pory ponad dwieście miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce.W tej wędrówce Bohdanowi Gumowskiemu towarzyszy dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie. Potrafi przepięknie opowiadać o tym, co jest, ale równie pięknie o tym dlaczego w jakimś zakątku Kielecczyzny czegoś nie ma :)
Zapraszamy w każde niedzielne popołudnie od 12:05.
Zapraszają Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.

Archiwum audycji

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions