101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Cieszkowy – to miejsce do którego tym razem zabiorą Państwa Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski. Pierwsze informacje o Cieszkowach można odnaleźć w czternastowiecznych dokumentach, kiedy to ich właścicielem został Spytek z Melsztyna.

Nie było w nich nigdy kościoła, natomiast w czasie reformacji arianie wystawili tu zbór, który dziś jest świadectwem polskiej myśli religijnej i czeka na renowację. Gdzie znajdują się Cieszkowy i co się tam działo? Dowiedzą się państwo słuchając w niedzielne południe audycji „Moc Historii”.

Zapraszają Cezary Jastrzębski i Bohdan Gumowski.


Moc Historii to audycja, która przenosi słuchacza do korzeni polskiej państwowości. Wędruje z nim w czasie i przestrzeni przez świętokrzyską ziemię, przybliża dzieje miejsc i ludzi z tymi miejscami związanych. Poszukuje rozwiązań niewyjaśnionych tajemnic historii.

Do tej pory ponad dwieście miast, miasteczek, wsi, zabytkowych obiektów, zdarzeń z przeszłości takich jak powstania, wierzenia przedchrześcijańskie znalazło swe odzwierciedlenie w tej właśnie formie na antenie Polskiego Radia Kielce.

W tej wędrówce Bohdanowi Gumowskiemu towarzyszy dr Cezary Jastrzębski, którego wiedza o regionie wprawia w zdumienie. Potrafi przepięknie opowiadać o tym, co jest, ale równie pięknie o tym dlaczego w jakimś zakątku Kielecczyzny czegoś nie ma :). Zapraszamy w każde niedzielne popołudnie od 12.05.

Archwium audycji

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce