Stacja Wakacje (aud. archiwalna)
Wróć do wszystkich audycji

Od 25 czerwca na antenie Radia Kielce rozpoczęliśmy wakacyjny program Radia Kielce. „Stacja wakacje” nadawana jest codziennie od poniedziałku do środy z Radiowej 4, a w czwartki odwiedzimy  Skarżysko–Kamienną, Busko-Zdrój, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Kazimierzę Wielką, Jędrzejów, Starachowice, Końskie, Włoszczowę i na zakończenie finał w Kielcach.

W trakcie tych plenerowych spotkań poznamy tajniki wojskowej służby, sprawdzając siebie w roli żołnierza, czy policjanta. Podczas naszych programów podpowiemy, jak można wykorzystać po raz drugi różne przedmioty dając im nowe życie. Posłuchamy niesamowitych, wręcz niemożliwych, ale prawdziwych historii.

W „Stacji wakacje” wspólnie ze szkołą językową „Perfect” z Kielc uczymy Państwa języka angielskiego i zdobywamy wiedzę o Wielkiej Brytanii, czy obowiązujących na królewskim dworze ścisłych regułach etykiety. Dowiadujemy się też dlaczego w Anglii jeździ się lewą stroną, poznajemy historię whiskey, czy whisky. Najlepsi powalczą o roczny kurs języka angielskiego.

W audycjach nie brakuje również konkursów i zagadek. Gramy razem z Państwem w „Kółko i krzyżyk”. W tej grze nagrodą są pieniądze. A skoro są wakacje to musi być o pogodzie, przedstawionej przez naszego radiowego synoptyka.

Na zakończenie każdego programu słuchamy powieści Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca „Małgorzata idzie na wojnę”, która czyta Jan Nowicki.

Archiwum audycji