Stacja Wakacje (aud. archiwalna)
Wróć do wszystkich audycji

W poniedziałki, wtorki i środy zabierzemy państwa w podróż po stołach świata. Dzięki temu poznamy nie tylko specyfikę kulinarną niektórych państw, ale też ciekawostki związane z krajami, których potrawy będziemy przygotowywać.

Codziennie opowiemy o tym, jak dbać o zdrowie dobierając odpowiednie okulary, buty, czy zabezpieczyć się przed atakami komarów. Poznamy „wakacyjny savoir vivre”, czyli jak ubrać się na plażę, czy wspólny posiłek. A ponieważ wakacje to czas wspomnień i beztroski przypomnimy sobie ulubione bajki i filmy dla dzieci. W czwartki i piątki odwiedzimy studia filmowe, gdzie powstawały kultowe produkcje dla najmłodszych. Reporterzy Radia Kielce będą w studiach filmowych w Moskwie, Niemczech, Czechach, Danii, ale również w Rzeszowie, Łodzi, czy Bielsku-Białej. Przy tej okazji zaproszeni goście przypomną nam i sobie ich ulubione bajki. Nie zabraknie konkursów i nagród. Letni program nadawany będzie z radiowego ogrodu codziennie od poniedziałku do piątku od 9 do 12.

PŁYTA NA LATO

SZYMON WYDRA & CARE DIEM – „Przesłanie”

„Przesłanie” to szósty, studyjny album wokalisty. Piosenki tworzące płytę to melodyjne, rockowe utwory utrzymane w stylu, do którego przyzwyczaił nas Szymon Wydra. Kilka z nich miało już swoją premierę, ale na całej płycie brzmią znakomicie. 

Archiwum audycji