Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy"

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

21 LIS 14:30

locationSkarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy na skarżyską edycję Przeglądu Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy”, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas przeglądu wyświetlamy filmy polskich i zagranicznych twórców – zarówno nowości, jak i twórczość klasyczną, często niedostępną dla szerokiej publiczności.

Czekają na Państwa 2 dni projekcji filmowych z całego świata oraz wydarzenia towarzyszące.

Pełny program przeglądu oraz szczegółowe informacje na temat prezentowanych filmów: http://oczyiobiektywy.pl/program.html


CZWARTEK, 21 LISTOPADA

  • 14:30 – 15:05 – Czarnobóg
  • 15:15 – 16:15 – Graniczne cięcie
  • 16:30 – 17:30 – Trzy siostry
  • 17:45 – 19:45 – Wernisaż wystawy: Dawni sąsiedzi. Przywracanie historii Żydów w Skarżysku-Kamiennej

PIĄTEK, 22 LISTOPADA

  • 14:30 – 15:50 – Wieś pływających krów
  • 16:15 – 17:15 – Pielgrzymka migrantów
  • 17:30 – 18:45 – Rozsadnik
  • 19:00 – 20:00 – Koncert zespołu Zwierzę Natchnione

Wydarzenia towarzyszące:
Wernisaż wystawy Dawni sąsiedzi. Przywracanie historii Żydów w Skarżysku-Kamiennej
, czwartek 21 listopada, 17:45
Wystawa jest opowieścią o mieście, które istnieje dziś jedynie w pamięci jego najstarszych mieszkańców. Stanowi wspomnienie o naszych starych sąsiadach - Żydach. Zabieramy Państwa w podróż po Skarżysku śladami jego dawnych mieszkańców. Przedstawiając to, co pozostawili nam po sobie, opowiadamy o ich przedwojennej codzienności oraz tragicznej historii w czasie II wojny światowej.

Wystawa została stworzona przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej w ramach projektu „Oczy i obiektywy w Skarżysku-Kamiennej” organizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego.

Koncert zespołu Zwierzę Natchnione: Mieszkańcy w działaniu! Projekty miejskie - dobre praktyki aktywizowania społeczności lokalnej, piątek 22 listopada, 19:00. Na zakończenie Przeglądu zapraszamy Państwa na koncert zespołu Zwierzę Natchnione. Jest to zespół współtworzony przez artystów ze Skarżyska i Krakowa, grający muzykę w klimacie mistyczno-folkowym, pełnym smętnych gawęd, pradawnych rytuałów i transowych zapętleń. Teksty to opowieści o przyrodzie, jej cyklach i zależnościach. Istotą muzyki Zwierzęcia jest melodyjność, wręcz piosenkowość. Poza nią pojawia się dość często skłonność do transu, raz w formie rytualnego, monotonnego pulsowania, innym razem w formie sennych gawęd. Można też dosłuchać się wielu motywów orientalnych, chociaż całokształt kojarzy się bardziej z czymś lokalnym, czymś z tutejszych borów i lasów. Serdecznie zapraszamy!

Sala kinowa MCK dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny na wszystkie projekcje i wydarzenia.

Polub wiadomość
Reklama