Ogólnopolski Dzień Marzeń w kieleckim oddziale

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

19 WRZ 12:00do 16:00

locationKielce, Galeria „Echo”

Otwórzmy nasze serca (które wśród wolontariuszy biją na zielono) na dziecięce marzenia oraz wyobraźnię, która potrafi zainspirować każdego!

W tym roku wolontariuszy będzie można spotkać 19 września w kieleckiej Galerii Echo przy ul. Świętokrzyskiej 20 w godzinach od 12 do 16.

Kontynuując ideę tej akcji będzie można się przenieść się do krainy dzieciństwa, chociaż na jeden dzień w roku. Pomogą w tym sympatyczne panie animatorki, które ochotnikom pomalują twarze w najbardziej wymarzone motywy. Wolontariusze fundacji przygotowali z kolei bajeczny program pełen atrakcji: prowadzone będą warsztaty z techniki malowania piaskiem, a na odważnych czekać będą konkursy plastyczne z nagrodami.

Jako nowość wprowadzony został kącik pełen książkowych bohaterów - miejsce, w którym wolontariusze przeczytają dzieciom fragmenty książek. Postarają się również rozbudzić fantazje uczestników, zachęcając, aby namalowali swojego ulubionego bohatera literackiego lub też miejsce akcji lektury, po którą sięgają najczęściej.

Dla dzieci zainteresowanych grami i wspólnymi zabawami również nie zabraknie propozycji aktywności, a do dyspozycji będą też kręgle, klocki czy puzzle.

W świętowaniu będzie też czas na spróbowanie pysznego poczęstunku.

Szczególnym gościem będzie Sławomir Szmal - zasłużony piłkarz ręczny, który opowie, dlaczego warto dbać o zdrowie i żyć w przyjaźni ze sportem. Przy okazji akcji organizatorzy pragną przede wszystkim pokazać siłę marzeń, ale też przypomnieć, iż trzeba regularnie kontrolować stan naszego zdrowia.

Polub wiadomość
Reklama