Puste miski – Empty Bowls

Powrót do Informator Kulturalnego

dziś

arrow
arrow

20 MAJ 0:00

locationKielce, Instytut Dizajnu

„Empty Bowls” jest międzynarodową akcją, zainicjowaną przez organizację non-profit, podnoszącą świadomość oraz działającą w walce z głodem. Jego założeniem jest zaangażowanie m.in. artystów, ceramików, rzemieślników, pedagogów, studentów oraz wszystkich chętnych do wykonania ceramicznych misek.

W ramach publicznego wydarzenia goście, spożywając w nich posiłek, mają możliwość wpłacenia darowizny, która trafi do organizacji walczących z głodem. W zamian mogą zatrzymać dla siebie miskę, by korzystając z niej za każdym razem pamiętać o tych, którzy nie mają czym jej napełnić. Misją organizacji jest tworzenie pozytywnych i trwałych zmian poprzez sztukę, edukację i projekty, budujące wspólnotę. Wydarzenia obecnie mają miejsce w Stanach Zjednoczonych oraz w co najmniej kilkunastu innych krajach.

Obecnie akcja „Empty Bowls” od kilku lat jest kontynuowana na wrocławskim ASP, gdzie jest stałą atrakcją ”Festiwalu Wysokich Temperatur”. W tym roku mamy już trzecią edycję świętokrzyską w Kielcach.

Jak można wziąć udział?

Aby wziąć udział w akcji wystarczy zapisać się na warsztaty w Instytucie Dizajnu w Kielcach (www.idkielce.pl). Dla uczestników dostępne będą materiały niezbędne do wykonania projektu (glina, narzędzia, formy) oraz pomoc prowadzących. Zajęcia odbędą się w dn. 06, 13, 20, 27 maja w godz. 17:00 – 19:00.

Gotowe miski zostaną wypalone, pokryte szkliwem i przygotowane do sprzedaży. Każdą z nich będzie można kupić na przygotowanym przez nas stoisku w czasie finału akcji.

Dla kogo pomoc?

W roku 2021 wybraną organizacją jest Polska Akcja Humanitarna z programem ”Pajacyk”.

Więcej info o akcji:

https://www.emptybowls.net/

Ilość miejsc: 8

Zapisy: tel. 790764596 od dn. 04.05.21 w godz. 10:00 – 14:00

Prowadzący: Jolanta Szymanowska & Marta Dachowska

Wstęp: bezpłatny

Polub wiadomość
Reklama